Dan PSŽ 2026 - VRH - članci i rubrike
Dan PSŽ 2026 - VRH - članci i rubrike
Na međunarodnom seminaru o genocidima 20. stoljeća u Parizu

Nastavnica povijesti u Poljani sudjeluje na edukaciji u Parizu

02.12.2016. 10:08 | 2492 pregleda | Objavio: Antun Ciglenečki | Rubrika: Lifestyle

Iz Pariza nam se javila Danijela Marijanović, nastavnica povijesti iz Osnovne škole „Grigora Viteza“ u Poljani, gdje sudjeluje na petodnevnoj edukaciji o genocidima 20. stoljeća počinjenih na prostoru Europe i svijeta koji se održava u pariškom centru Memorial de la Shoah.

Nastavnica povijesti iz Poljane Danijela Marijanović jedna je od ukupno 18 nastavnika iz Hrvatske koji su dobili stipendiju Agencije za odgoj i obrazovanje za ovu edukaciju te jedina koja sudjeluje na edukaciji s područja Požeško-slavonske županije.

Petodnevna edukacija o genocidima 20. stoljeća počinjenih u Europi i svijetu u prostorima Memorial de la Shoah u Parizu svečano su otvorili 28. studenog veleposlanik RH u Parizu Ivo Goldstein i Jadranka Pečenković, ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje.

Znanja stečena na edukaciji predstavit ću na Nacionalnom seminaru o holokaustu koji će se siječnju 2017. godine održati u Koprivnici.“, rekla nam je Danijela Marijanović te dodala kako je ova edukacija nastavak obrazovanja o genocidima koje je započelo u srpnju kada je sudjelovala na seminaru u centru „Yad Vashem“ u Jeruzalemu, svjetskom centru za proučavanje holokausta. „Vjerujem kako ću edukaciju o genocidima i dalje nastaviti jer već iduće godine planiram participirati za stipendiju sveučilišta Columbia u New Yorku. Edukacija je na engleskom i podrazumijeva visok stupanj poznavanja tog jezika u govoru i pismu.“, dodala je Danijela Marijanović.

© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.