Učenici dva četvrta Osnovne škole „Lipik“ u pratnji učiteljica Jadranke Perinović i Dubravke Kovačić te četvrtog razreda Osnovne škole „Grigora Viteza“ iz Poljane u pratnji učiteljice Ivane Paukovac-Marjanović u okviru preventivnog programa Ministarstva unutarnjih poslova pod nazivom „Zajedno više možemo - Mogu ako hoću” posjetili su 14. travnja Policijsku postaju Pakrac gdje su ih djelatnici policije upoznali s okruženjem i poslom koji policija obavlja te potencijalnim opasnostima s kojima se u bliskoj budućnosti mogu susresti.

Tijekom obilaska osnovnoškolci iz Lipika i Poljane upoznati su poslom kriminalističke, temeljne, prometne i interventne policije kroz prilagođeno predavanje odnosno njihovim dijelovima uloge u sustavu. Tako su odslušali kratko predavanje kontakt policajca Darka Demartinija nakon čega je osnovnoškolce preuzeo kriminalistički inspektor Željko Babojelić od koga su saznali sve kako policija otkriva počinitelje te dali otisak prsta i na kraju pošli u obilazak prostorija za privremeno zadržavanje prekršitelja. U dvorištu postaje interventni policajci upoznali su ih sa zaštitnom opremom koju imaju na raspolaganju, a na kraju su se razveselili u „vožnji policijskom maricom”.
Voditelji programa, kontakt policajci Darko Major i Darko Demartini, ističu kako je svrha programa približiti policiju djeci kroz stjecanje međusobnog povjerenja i razbijanje predrasuda o policajcima.
Fotogalerija posjete osnovnoškolaca iz Lipika i Poljane Policijskoj postaji Pakrac(14.4.2016.)
© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.