Povodom obilježavanja 24. godišnjice pada Vukovara ujutro 18. studenog u grad na Dunavu u karavani "Zajedno u ratu, zajedno u miru" s oko 500 bikera ušli su bikeri Mario Šimunović, Ivan Domšić, Saša Nezić i Mario Miroslavić iz Moto kluba "Iohannites" Lipik. Ovu karavanu u kojoj članovi lipičkog moto kluba sudjeluju svake godine od osnutka kluba organizira Moto klub "Korčula" u suradnji s udrugama proisteklim iz Domovinskog rata i moto klubovima iz cijele Hrvatske.

Ove godine po prvi put je jedan biker iz MK Iohannites odvozio cijelu rutu karavane. Mario Šimunović započeo je put s ostalim sudionicima na početnoj točki u Smokvici na Korčuli u petak, 13. studenog 2015. Šimunović je na Korčulu krenuo rano ujutro 12. studenog iz Lipika putujući kroz Bosnu i Hercegovinu. Nakon tri dana u Novskoj 16. studenog karavani su se priključili ostala trojica Ivan Domšić, Saša Nezić i Mario Miroslavić te su zajedno nastavili put do Vukovara.
"Velika nam je čast sudjelovati i biti dio karavane koja se vozi svaku godinu bez obzira na vremenske uvjete.", rekli su nam četvorica bikera iz MK Iohannites.
Karavana je trajala pet dana, a nakon sudjelovanja bikera u koloni sjećanja ulicama Vukovara planiran je ostanak bikera u Vukovaru i sljedećeg dana kada će obilaziti mjesta stradanja u Vukovaru, Borovu Naselju i okolici.
© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.