Petak, 2. listopada 2015. ostat će vjerujemo urezan u sjećanju svih koji su se zatekli u nekadašnjoj robnoj kući Budućnost u Lipiku kojom su odjekivali rock zvuci.

Teško da će bilo koji medij uspjeti prenijeti atmosferu i osjećaje koji su pratili drugi nastavak trilogije na navedeni datum do ranih jutarnjih sati u zajedničkom povratku u Budućnost. Jednostavno ste morali biti tamo jer u jednom trenutku 250 ljudi pleše, pjeva, smije se i uživa u izvrsnom repertoaru i nastupima rock bendova, s nazivima kao da se pripremala apokalipsa. Fury trio (Novska), Arkana Unplugged (Lipik-Novska), Dos guitarras (Pakrac) i neponovljive ekipe iz Hrvatske Kostajnice bend KOB koji je najviše zagrijao atmosferu.
Organizirati ovakve događaje u pojedinim trenutcima se čini kao znanstvena fantastika no nije ih teško pretočiti u djelo uz timski rad ekscentričnih umova sestara Pleše, strpljenja radne grupe i djelatnika gradske uprave grada Lipika, podrške gradonačelnika grada Vinka Kasana, Lipičke razvojne i turističke agencije LIRA d.o.o. i Turističke zajednice grada Lipika.
«Kada bi se u bližoj i daljnjoj budućnosti imali priliku vratiti u ova tri dana programa sumnjam da bi išta htjela mijenjati osim mogućnosti da imate moć zaustaviti vrijeme.», rekla nam je Ivana Pleše koja je vodila organizaciju i koja je zahvalila svima koji su u njoj sudjelovali, a za kraj je prenijela impresije Marija Baraća, voditelja na brojnim mafiestacijama povodom Dana Grada Lipika; „Ako je ovo budućnost, dobro nam se piše.»
Uskladite svoje satove za sutrašnju izložbu 4. listopada „Povratak u Budućnost“ koje su za vas pripremile mlade snage - umjetnica Nikolina Zanetti i kustosica Ivona Pavković od 10:00 do 20:00 sati i…….. Ne brinite, nastavak na trilogiju slijedi, već su se počeli slagati novi prijedlozi programa u "Budućnosti".
© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.