49. FESTIVAL DALMATINSKIH KLAPA OMIŠ 2015.

Stentoria u samom vrhu klapskog pjevanja

24.07.2015. 13:56 | 1671 pregleda | Objavio: Marko Barčan | Rubrika: Lifestyle

Danas, 24. srpnja daruvarska ženska klapa Stentoria nastupa u finalu natjecanja ženskih klapa 49. Festivala dalmatinskih klapa u Omišu. Snimku finalne večeri ženskih klapa moći ćete pogledati u nedjelju na HRT2 u 18:50 sati dok prijenos muške finalne večeri ide uživo u subotu 25. srpnja na HRT2 u 21:30 sati.

Da nisu samo Dalmatinci i Hercegovci uspješni u klapskom pjevanju pokazuje upravo daruvarska klapa Stentoria koja je uz zagrebačku žensku klapu Armorin jedina iz unutrašnjosti Hrvatske koja nastupa u finalnoj večeri. Nakon održane tri izborne večeri 49. Festivala dalmatinskih klapa u Omišu, Ženska klapa Stentoria plasirala se na visoko drugo mjesto među 16 najboljih ženskih klapa i bodovima ostavila iza sebe kako većinu ženskih tako i muških, mahom dalmatinskih klapa.

Stentoria je nastupila druge izlučne večeri 11. srpnja u najjačoj ovogodišnjoj konkurenciji s aktualnim i ranijim pobjednicima Festivala, a peteročlano stručno ocjenjivačko povjerenstvo ocijenilo je njihov nastup s visokih 26,6 bodova, što je tek 0,5 manje od prvoplasirane klape Armorin iz Zagreba, lanjskih pobjednica.

"Ovo je izvanredan uspjeh i potvrda ogromnog truda članica Klape Stentoria koja je, iako kontinentalna klapa, svojom pjesmom oduševila i žiri i sve zaljubljenike u klapsku pjesmu na najprestižnijem festivalu u Omišu. Nakon zapaženog nastupa na natjecanju klapa debitanata prije dvije godine, lanjskog izvrsnog nastupa i plasmana u finale Festivala, ove godine Stentoria je potvrdila svoju kvalitetu i prva je kontinentalna klapa, izuzmemo li Zagreb, koja ima veliku šansu vratiti se kući s jednom od nagrada omiškog Festivala. I to u samo tri godine festivalskog staža.", rekla nam je Romana Bakarić, voditeljica Ženske klape Stentoria.

© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.