LIPIK test
Stoka
Medianno
S NOGOMETNIH TERENA

Dobrovac preko Dinama iz Rajsavca do nova 3 boda, Lipiku prvi poraz sezone nanijela Požega

20.09.2021. 11:30 | 651 pregleda | Sport

Compas

NK Požega u 5. je kolu Međužupanijske nogometne lige Slavonski Brod-Požega prekinula niz od 4. kola kroz koja je lipički nogometni klub prošao neporažen. Nakon tri remija i jedne pobjede koje je NK Lipik zabilježio prije proteklog vikenda, Požežani su u subotu 18. rujna s minimalnih 0:1 Lipiku nanijeli prvi poraz sezone i spriječili ga u priključenju vrhu tablice. U utakmici taktičkog nadmudrivanja bez puno prilika jedini pogodak susreta Požega je postigla iz kontre u 34. minuti prvog poluvremena. Lipik je tek u zadnjoj trećini drugog poluvremena pojačao pritisak na vratnice Požežana, ali bez uspjeha - 5 minuta prije kraja Tomić pogađa prečku, a Kaurin iz vrlo dobre prilike gađa preko vratnice. Požega je s nova tri boda skočila na drugo mjesto tablice s 12 bodova, odmah ispod Svačića koji je nakon pobjede nad Hajdukom Pakrac (4:1) na vrhu s jednakom brojem bodova, ali boljom gol razlikom dok je Hajduk s prvog pao na peto mjesto.

Dobrovac je nakon što je prošlo kolo poražen od Kaptola, proteklog vikenda do novih bodova došao pobijedivši Dinamo iz Rajsavca. Jedini pogodak utakmice za Dobrovčane u prvom poluvremenu postigao je Galko, a nova 3 boda Dobrovčane je dovelo na 6. mjesto ljestvice 1. ŽNL Požeško-slavonske, gdje su s ukupno 9 bodova nakon 5 kola u kojima su zabilježili tri pobjede i dva poraza.

NK Jovača iz Marinog Sela bila je slobodna protekli vikend i nije bila na rasporedu utakmica 4. kola 3. županijske nogometne lige jug Bjelovarsko bilogorske županije.