NK Lipik proteklog vikenda jedini do bodova

26.04.2021. 12:53 | 336 pregleda | Sport

Tomislav Ević

19. KOLO MŽNL SB-PŽ

Lipik je u 19. kolu Međužupanijske nogometne lige Slavonski Brod - Požega upisao pobjedu i osvojio vrijedna 3 boda. Na svom terenu u Lipiku ovaj su vikend ugostili i s 3:1 pobijedili Mladost iz Sibinja u utakmici u kojoj su svi zgoditci postignuti u drugom poluvremenu. Nakon prve polovice susreta u kojoj ni jedna momčad nije učinila ništa značajno, drugo poluvrijeme Lipik u vodstvo dovodi Ivan Rančić, koji zatim postiže i drugi pogodak za 2:0, a u posljednjoj minuti pogodak za konačnih 3:1 za Lipik iz slobodnog udarca postiže Alviž.

Pakrački Hajduk ovaj vikend nije uspio doći do novih bodova u gostovanju kod Sikirevaca gdje je unatoč dobroj borbi poražen od strane domaćina s 3:2. Hajduk je u prvom poluvremenu pokazao vrlo dobru igru i iznenadio domaćine povevši s 2:0 golovima Joščaka i Kovačića, no u drugom poluvremenu igra pakračke momčadi nije se nastavila; u nastavku vrlo brzo dobivaju gol za 2:1, ostaju bez Joščaka koji je dobio crveni karton da bi zatim u 80. minuti susreta primili dva brza pogotka kojim su domaćini postavili završnih 3:2.
Trenutno stanje na ljestvici za ove dvije ekipe jednako je kao i nakon prošlog kola, Lipik je na 6 mjestu s 31 bodom, dok je Hajduk i dalje na 8. mjestu s 26 bodova.

19. KOLO 1. ŽNL

Dobrovac je proteklog vikenda gostovao u Velikoj gdje ga je bolje raspoloženi Papuk nadigrao s 3:1, počasni pogodak za Dobrovčane postigao je Poletto, a jednako neuspješna bila je i druga momčad s našeg područja koja se natječe z prvoj županijskoj nogometnoj ligi, Croatia iz Donje Obriježi koju je u Brodskom Drenovcu na domaćem terenu pobijedio Hrvatski dragovoljac s 2:1. Pogodak za Obrijež postigao je Andrijanić. Nakon što u 19. kolu nisu osvojili nove bodove Dobrovac zadržava 10. mjesto ljestvice dok je Croatia pala s 11. na 12.

10. KOLO 2. ŽNL

Nažalost drugoligaši s našeg područja bilježe još jedan loš vikend, Prekopakra je poražena na gostovanju u Eminovcima s 3:1 (pogodak za Prekopakru postiže Ivezić), a Badljevinu je s visokih 5:1 porazila Lipa (za Badljevinu je zabio Mlinarić).

HDZ lokalni izbori 640x250 vinko