LIPIK – ZADRUGAR 4:2

Lipik slavio na domaćem terenu

22.03.2021. 08:29 | 422 pregleda | Sport

Compas

U subotu su odigrani prvi susreti proljetnog dijela Međužupanijske lige Slavonski Brod – Požega. Tako je u Lipiku tijekom popodnevnih sati gostovao Zadrugar iz Oprisavaca.

Ekipa iz Oprisavaca je sjajno krenula i preko Kristijana Blaževića došla do početne prednosti, no na odmor s prednosti je ipak otišla momčad Lipika za koju su zgoditke postigli Marin Tomić i Ivan Kaurin. U nastavku susreta prednost Lipika je povećao Marko Miladinović, a da bi potom gol za gostujuću momčad ostvario Tomislav Galovac. Međutim, poravnanja nije bilo, jer Ognjen Kafka je svojim golom za Lipik osigurao sva tri boda.

Stvarno je šteta što nije bilo gledatelja, uživali bi u jednoj sjajnoj utakmici sa 6 golova i pregršt lijepih akcija s obje strane. Zadrugar je sjajna momčad, igraju na kontre i to rade odlično, super su posloženi i siguran sam da će sve protivnike i te kako namučiti ovog proljeća. Prvu polovinu prvog poluvremena oni su bili bolji, imali su šanse ali nas je Roberto spašavao. Premda su gosti ipak poveli, mi nismo pali, počeli smo igrati bolje i do odmora preokrenuli. U nastavku smo očekivali da će nas napasti no nisu, stali su u blok i vrebali kontre. Bilo je to malo zatišje, čekali smo i jedni i drugi, mi smo uspjeli zabiti i stvoriti si veću prednost. U 82. minuti opravdani penal koji su iskoristili, ali nismo izgubili glavu, odigrali smo mirno, u završnici zabili još jedan i zasluženo pobijedili. Sve čestitke mojim dečkima, istrčali su vrhunski, borili se i na kraju došli do nagrade, a gostima pohvale za iznimno korektnu igru bez ozbiljnijeg faula i puno sreće u nastavku sezone.“, rekao je nakon utakmice Mario Milašinović, trenera Lipika.

Dobra, zanimljiva utakmica u kojoj je domaćin bio nešto sretniji i zasluženo slavio. Odlično smo otvorili utakmicu, poveli i onda iz naših grešaka dali Lipiku da do poluvremena preokrene rezultat. Pokušali smo poravnati u nastavku, no iz jedne dobre kontre primamo i treći, a nakon gola iz penala za 3:2 smo se otvorili, no nažalost nismo došli do poravnanja. Suđenje vrlo korektno, kao i domaćin kojem čestitam za zasluženoj pobjedi.“, izjavio je za Sportalo Josip Lončarević, trener Zadrugara.

U sklopu Međužupanijske lige Slavonski Brod – Požega odigran je i susret između NK Slavonac iz Nove Kapele i pakračkog Hajduka u kojem je potonja momčad poražena rezultatom 2:0.

Mihaljevčani bolji od Dobrovca

Završeno je prvo proljetno kolo 1. ŽNL Požeško slavonske u kojem je Dobrovac poražen na domaćem terenu. Dobrovčani su u susretu protiv NK Croatia iz Mihaljevaca u prvom dijelu utakmice imali dominaciju, ali u nastavku su Mihaljevčani preuzeli stvari u svoje ruke i to kapitalizirali u 56. minuti preko Dine Dragičevića. Međutim, Dobrovac je uskoro imao kazneni udarac i priliku da se vrati u utakmicu, ali najbolji igrač domaćih Igor Šulc ovog puta nije bio precizan što je i presudilo utakmicu. Croatia je do kraja još dva puta pogodila preko Ante Kavedžije i Stjepana Vasića te odnijela bodove iz Dobrovca.

Momčad NK Dobrovac se okreće gostovanju u nedjeljnom derbiju protiv Croatie iz Donje Obriježi koja je proteklog vikenda također poražena od ekipe NK BSK iz Buka rezultatom 1:6.

Izvor: sportalo.hr