RUKOMETNI KLUB LIPA

Seniori podijelili bodove u derbiju; s natjecanjem krenuli dječaci (U-13)

16.11.2020. 06:17 | 219 pregleda | Sport

Compas

Rukometaši LiPe su u 6. kolu 3. HRL Istok, na domaćem parketu, remizirali protiv jake ekipe Orahovice rezultatom 25:25 (12:11).

Naši rukometaši ušli su dosta nervozno u utakmicu te nikako nisu uspijevali uspostaviti željeni ritam. Orahovica je to iskoristila te u 24. minuti povela 6:9. Međutim, LiPa je shvatila ozbiljnost situacije te vrlo brzo dostigla i preokrenula rezultat i na odmor otišla s vodstvom od 12:11. Drugo poluvrijeme je obilježila konstantna izmjena vodstva gdje niti jedna ekipa nije uspjela prelomiti utakmicu. U zadnjih 10 sekundi utakmice Orahovica je vodila 24:25, no u svom zadnjem napadu rukometaši LiPe, preko Andrije Kruckog, uspjeli su izjednačiti rezultat te je utakmica završila podjelom bodova.

Najefikasniji u redovima LiPe je bio, već spomenuti, Andrija Krucki s 8 postignutih golova, dok je Matija Šimić dodao 6.

U sljedećem kolu, naše rukometaše očekuje još jedna zahtjevna utakmica. Naime, putuju u Petrijevce kod istoimenog domaćina koji je dosad neporažen te drži sam vrh tablice.

DJEČACI U-13 POLOVIČNO

U subotu je započelo i natjecanje u 1. HRL U-13 te su naši mali rukometaši u pakračkoj dvorani ubilježili po pobjedu i poraz.

U prvoj su utakmici pobijedili RK Đakovo 22:20, dok su u drugoj izgubili od ipak kvalitetnije ekipe RK Ivan - Mikanovci 18:9.

Za LiPu su nastupali: vratari Lovro Nuić i Marko Kesten te igrači Adrijan Lucić (11 pogodaka u dvije utakmice), Marin Šimić (11), Matija Višić (1), Deni Lapaš (1), Patrik Ristić (3), Franko Bošnjaković, Domagoj Bišćanin, Ivano Lapaš, Damjan Lucić (1), Lukas Melić, Krešimir Martinović, Nikola Martinović, Matej Žužinjak (3) i Gabriel Grčević.