S NOGOMETNIH TERENA

Lipik proteklog vikenda jedini do novih bodova

09.11.2020. 11:26 | 226 pregleda | Sport

Tomislav Ević

U velikom lokalnom derbiju ove subote između Lipika i pakračkog Hajduka, Lipik je odnio pobjedu u dosta nervoznoj i tvrdoj utakmici s 13 žutih (Lipiku 10, Hajduku 3) i dva crvena kartona (oba Lipiku). Lipik je, moglo bi se reći, potpuno izdominirao Hajduk, s dva pogotka u prvom poluvremenu i jednom obranom kaznenog udarca koji je odlični Zanetti skinuo Grafini u prvom poluvremenu, a Hajduk pored svih ostalih propuštenih prilika nije znao iskoristiti ni igrača više koje im je donijelo isključenje Garače u drugom poluvremenu. Zanetti je bio u odličnoj formi tog dana i svakako jedan od ključnih igrača Lipika; mreža mu se zatresla samo jednom i to na samom kraju utakmice u sudačkoj nadoknadi kada je Čuljak ublažio poraz Hajduka za konačnih 2:1 za Lipik.

Od klubova s područja Lipika i Pakraca jedino je Lipik bio uspješan proteklog vikenda, uz pakrački Hajduk poraz je u 12. kolu 1. ŽNL zabilježio i Dobrovac koji je s visokih 3:0 porazila Graševina na svom terenu u Vetovu, a Croatia iz Donje Obriježi bilježi visok poraz od 2:5 od Omladinca iz Čaglina. Dobrovac je čini se u problemu i stoji dosta loše te zauzima 12. mjesto na ljestvici, dok je Croatia na nešto boljem 8. mjestu. Dobrovac će nakon loših dosadašnjih igara do bodova probati doći sljedeći vikend na svom terenu protiv Sloge iz Trenkova, dok Croatia ide u goste Dinamu u Rajsavac.

NK Jovača iz Marinog Sela je u 11. kolu 3. ŽNL Bjelovarsko bilogorske županije - jug, na svom terenu izgubila od gostujućeg NK Bršljanica koji im je dao 5 pogodaka za pobjedu od visokih 5:1; za domaće jedini gol je postigao Andrija Veselovac.