Radio Daruvar
17. MALONOGOMETNI BOŽIĆNI TURNIR LIPIK

Branitelji naslova zaustavljeni, večeras veliko finale!!

28.12.2019. 14:10 | 615 pregleda | Sport

Ovogodišnji Božićni nogometni turnir u Lipiku ušao je u završnu fazu i danas od 15:30 pa sve do kasnih večernjih sati posjetitelji Sportske dvorane OŠ Lipik imat će priliku uživati u odličnom nogometu, no pretposljednji dan turnira također je bio više nego dostojan uvod u finalni dan te uzbuđenja i iznenađenja nije nedostajalo.

Tomislav Ević

Pretposljednji dan ovogodišnjeg malonogometnog turnira otvorila je kategorija U-14 polufinalnim i finalnim susretima. Prvi polufinalni susret ekipa Moslavina1 i Hajduka prošao je bez pogodaka. Pobjednik se odlučivao izvođenjem kaznenih udaraca u čemu je sreća naklonjenija bila Hajduku koji prolazi u finale rezultatom 0-2. Drugi polufinalni susret odigrali su Mladost Pavlovci i Daruvar, te se nakon dva poluvremena rezultatom 3:2 u finale plasirala Mladost.

Ekipe Moslavine i Daruvara su u utakmici za treće mjesto nakon izjednačenih 1:1 na kraju regularnog vremena također dogurali do izvođenja kaznenih udaraca u čemu se Daruvar bolje snašao i odnio pobjedu s konačnih 3:2.

Finale kategorije U-14 bilo je dosta izjednačeno, obje ekipe imale su dosta prilika no bez ijednog pogotka u dva poluvremena isto su došli do lutrije kaznenih udaraca. Nakon dosta napetog izvođenja Hajduku je presudila nepreciznost te Mladost osvaja prvo mjesto rezultatom 1:2.

Veterani su pretposljednji dan turnira igrali zadnje susrete skupine, a prvi su na teren izašli Pizzeria Palermo i CB Conversano. Palermo je bio naočigled bolja ekipa s više discipline i boljom kontrolom terena i posjeda lopte te pobjeđuju s visokih 9:3. Toplice Lipik su tražile prolaz u završnicu protiv ekipe CB Sport iz Zagreba, koje su uspješno savladali bez primljenog pogotka rezultatom 3:0.

Kraj jučerašnjeg dana bio je rezerviran za najatraktivnije susrete najjačih seniorskih ekipa. Četiri najbolje ekipe natjecale su se za ulazak u finale, i očekivala se bespoštedna borba koja je rezultirala brojnim pogocima, odličnom i napetom igrom i uistinu neizvjesnom i napetom završnicom u zadnjem susretu dana.

Prvi finalist odlučivao se u susretu Pizzerie Hookah i ekipe Fast food MiNiLu. Hookah je krenula furiozno i stalnim pritiskom na obranu protivnika došla do vodstva od dva pogotka. No ekipa iz Daruvara dolazi k sebi i okreće situaciju u svoju korist i boljom, bržom i preciznijom igrom do kraja poluvremena dostižu razliku te se na odmor odlazi s rezultatom 2:2. Drugo poluvrijeme Pakračka momčad kao da nema odgovora na protivničku igru, te Daruvarska ekipa stvara brojne prilike te prelazi u vodstvo u šestoj minuti nastavka. Svega par minuta kasnije Hookah ima priliku izjednačiti, vratar je matiran no udarac na vratnicu brani igrač Daruvara i daje dodatni vjetar u jedra svojoj ekipi koja do kraja susreta postiže još 3 pogotka za konačnih 2:6.

Posljednji susret dana bio je i najuzbudljiviji jer se za prolaz u finale borio branitelj naslova CB Numero Kip gradnja iz Nove Gradiške protiv najozbiljnijeg pretendenta za ovogodišnji naslov, ekipe Samoposlužne praonice Pakrac-Šume Šugić-CB Elixir. Pakračka ekipa od samog početka susreta krenula je sa golmanom/liberom koji je kao šesti igrač kontrolirao igru na sredini terena, izvlačio protivničku obranu te preciznim udarcima iz daljine na gol pokušavao dovesti svoje igrače u priliku za poentiranje. Obje ekipe odlično igraju, tempo je furiozan, a duge klupe kod obje ekipe jamčile su dovoljno odmornih igrača da tempo utakmice ne opadne do samog kraja. Pakračka ekipa dolazi do prvog pogotka već u četvrtoj minuti te ubrzo povećavaju prednost na 2:0. No branitelji naslova nisu demoralizirani, te postižu pogodak u 9. minuti, te odličnom obranom pred kraj prvog poluvremena dolaze u priliku koju realiziraju i izjednačavaju rezultat na 2:2. Drugo poluvrijeme nastavlja se jednako čvrsta i brza igra, igra se gol za gol, no nakon 3:3, branitelji naslova pojačavaju tempo te šest minuta prije kraja prelaze u vodstvo od 5:3. Iako se mnogima činilo da je to gotova stvar, nepunu minutu kasnije Numero postiže zgoditak za 5:4 da bi nakon toga u 18. minuti drugog poluvremena izjednačili na 5:5 što je bio i konačni rezultat. Publika je velikim pljeskom nagradila izvedbu obje ekipe te napeto očekivala izvođenje kaznenih udaraca.

Nakon dvije serije udaraca situacija je i dalje izjednačena 7:7, te Pakračka ekipa izvodi kazneni udarac i postiže pogodak za 8:7. Potom mijenjaju vratara nadajući se time dekoncentrirati protivnika što im i uspijeva, vratar blokira udarac i nastaje erupcija oduševljenja! Pakračka ekipa ušla je u finale dok se branitelj naslova mora zadovoljiti razigravanjem za treće mjesto.

FOTOGALERIJA: 17. BOŽIĆNI MALONOGOMETNI TURNIR LIPIK - SENIORI POLUFINALE - PETAK 27. PROSINAC 2019.

Turnir se nastavlja današnjim finalnim danom koji počinje od 15:30 polufinalnim i finalnim susretima kategorija U-10 i U-12. Finalni susreti veterana i seniora na programu su od 19:15, a nikako nemojte propustiti uzbudljivo finale najboljih ovogodišnjih ekipa Fast food MiNiLu i Samoposlužne praonice Pakrac-Šume Šugić-CB Elixir koja je na rasporedu u 21:00!