Medianno
S rukometnih terena

Derbi završio podijelom bodova

16.12.2019. 08:08 | 552 pregleda | Sport

Posljednje kolo jesenskog dijela polusezone, rukometašima LiPe je donijelo možda i najteže gostovanje u ligi, kod Orahovice. U rovovskoj bitci, naši su momci uspjeli izvući neriješen rezultat pogotkom Davida Antonića u posljednjoj sekundi. Krajnji rezultat je bio 26:26 (12:11).

Compas

LiPa bolje kreće u utakmicu te na polovici prvog poluvremena imaju prednost od 3 pogotka prednosti (4:7). Međutim, domaćini pokazuju zašto su jedna od najkvalitetnijih ekipa u ligi te sustižu rezultat te čak prelaze i u vodstvo te poluvrijeme završavaju u rezultatskoj prednosti.

Drugo poluvrijeme je obilježila konstantna igra gol za gol, gdje se niti jedna ekipa ne uspijeva odvojiti iako je za to bilo prilika. U infarktnoj završnici, kad su na semaforu ostale samo 4 sekunde do kraja, lopta dolazi do Davida Antonića, najboljeg pojedinca LiPe na utakmici, koji šalje loptu iza domaćeg vratara te postavlja konačni rezultat utakmice 26:26.

Najefikasniji u redovima LiPe bio je, već spomenuti, David Antonić sa 7 pogodaka. Pratili su ga Alen Smiljčić te Ivan Macura s 5 postignutih pogodaka, dok je Antun Gamberger dodao 4. Matija Šimić i Petar Sommer su u ovaj remi ugradili 2 pogotka, a Mariel Klašnja jedan. Još su nastupali vratari Dominik Jančik, Tomislav Kešćec, Mislav Vujatović te od igrača Karlo Frajfogel, Giuliano Bartoluzzi, Roko Major, Kristijan Paragi, Tito Krucki te Domagoj Vonić.

Rukometaši će prezimiti na drugom mjestu prvenstvene ljestvice s 21 bodom, a jesenski prvak RK Petrijevci im bježe samo 3 boda te nas u proljetnom dijelu očekuje velika borba za naslov prvaka 3. HRL Istok.

BOGAT VIKEND MLADIH RUKOMETAŠA

Mladi rukometaši i rukometašice su imali sadržajan vikend. Prve su na teren izašle minirukometašice ŽRK Lipik – ŠR LiPa koje su u Kutini odigrale 3. krug minirukometne lige te su ostvarile 5 pobjeda iz 5 susreta. Redom su padali RŠD Bjelovar 10:5, ŽRK Bjelovar 1 10:0, ŽRK Bjelovar 2 12:5, ŽRK Bjelovar 3 9:2 te ŽRK Ivančice 4:3.

3. krug 1.HMKRL odigrale su i mlađe kadetkinje ŽRK Lipik – ŠR LiPa koje su u Daruvaru poražene od ŽRK Multinorm iz Cerne s visokih 4:27 (3:13) te od ŽRK Brod 5:19 (2:10).

Dječaci „A“ su gostovali u Sl. Brodu u sklopu 8. kruga 1. HRLDA Istok te su upisali polovičan učinak. U prvoj su utakmici savladali RA Dejan Krtolica sa 21:18 (11:10), dok su u drugoj tijesno poraženi od RK Brod 18:19 (7:12).