AS obrt
S RUKOMETNIH TERENA

Seniori RK LiPa s uvjerljivih 34:15 porazili Đakovo

25.11.2019. 07:59 | 412 pregleda | Sport

Seniori LiPe nastavljaju s uvjerljivim igrama. Ovoga puta stradala je ekipa RK Đakovo 2 uvjerljivim rezultatom 34:15 (19:8).

Matija Kulhavi

Odmah na početku utakmice naši su rukometaši dali do znanja mladim gostima iz Đakova što ih čeka te poveli 5:0. Prvi gol su gosti zabili tek u 9. minuti susreta što dovoljno govori o obrani kakvu je LiPa igrala.

Isto tako, mladi rukometaši Đakova nikako nisu mogli pronaći rješenje za brz i raznovrstan napad. Do kraja poluvremena se prednost samo povećavala do 19:8 što je bio rezultat na kraju prvog poluvremena.

Ništa drugačije nije izgledalo ni drugo poluvrijeme u kojima LiPa nastavlja u istom ritmu. Ovakav razvoj situacije omogućio je treneru Pipalu da kvalitetno podijeli minutažu svim igračima u zapisniku te je svatko svoju minutažu i opravdao. Usprkos konstantnim rotacijama, tempo utakmice nije opadao te je utakmica završila rezultatom od 34:15.

Najefikasniji u redovima LiPe bio je Ivan Macura sa 6 postignutih pogodaka. Četiri pogotka su dodali Matija Šimić te Pjero Dražul, dok je 3 pogotka zabio kvartet Giuliano Bartoluzzi, Petar Sommer, Ivan Friš te Tito Krucki. Dva su pogotka djelo Davida Antonića te Roka Majora, dok su se jednom u strijelce upisali Andrija Krucki, Alen Smiljčić, Domagoj Vonić te Antun Gamberger. Još su nastupali Mariel Klašnja te vratari Tomislav Kešćec, Dominik Jančik te Mislav Vujatović.

Ovom pobjedom su naši rukometaši ostali na prvom mjestu prvenstvene ljestvice koje dijele s Petrijevcima. Sljedeće kolo LiPa ide upravo u Petrijevce gdje će pokušati osvojiti nova dva boda te se osamostaliti na vrhu 3. HRL Istok.

DJEČACI „A“ STOPOSTOTNI U PAKRACU

Odličan vikend pakračko – lipičkog rukometa zaokružili su dječaci „A“ koji su u 6. krugu 1. HRLDA Istok ostvarili dvije pobjede. Bili su bolji od Slavije iz Starog Petrovog Sela s 19:16 te od RK Nova Gradiška BD Gruppe s uvjerljivih 19:11.

S ovim dvjema pobjedama, dječaci su na odličnom omjeru od 10 pobjeda i 3 poraza.

Za RK LiPa su nastupali: vratari Deni Benčić, Lovro Nuić, igrači Hrvoje Čelec, Damjan Potrebić, Luka Stokić (8 pogodaka u dvije utakmice), Lovro Bruneta (11), Luka Hrešić (6), Ivano Karačić (2), Marin Šimić (4), Adrian Lucić (4), Lovro Nagy, Gabriel Andričević, Karlo Lovrić (2), Karlo Andreatto, Matej Žužinjak i Andrej Žužinjak (1).