banner sezame okoliš
AS obrt
OSVRT NA POLUSEZONU - SENIORI

Seniori su nakon prvog dijela sezone osvojili četvrto mjesto u MŽNL Brod - Požega

20.11.2019. 12:13 | 321 pregleda | Sport

Nakon dva poraza u prva četiri kola, u sljedećih devet ubilježili su samo jedan poraz. U trinaest kola upisali su šest pobjeda, četiri neodlučena rezultata i tri poraza. Ukupno su postigli 22, a primili 11 golova čime su druga najbolja obrambena momčad lige. Momčad je prvih 6 kola vodio Vjeran Simunić, a tada ga je naslijedio njegov pomoćnik Ognjen Kafka.

Compas

Iz tablice "Domaći" vidljivo je kako smo tek na devetom mjestu, pa tako ostaje žal za nekoliko utakmica gdje je završilo 0-0, a s pobjedama bi bili bod - dva zaostatka za vodećim Bukovljem. Tablica "Gosti" je popravila dojam, gdje smo na visokom trećem mjestu sa tri pobjede, jednim neodlučenim i dva poraza.

Sve minute ove sezone odigrao je vratar Zanetti (1170), a Miladinović je skupio 14 minuta manje. U prvih pet igrača po minutaži svrstali su se još Klimeš (1080), Kasapović (1040) i Bryan Derwich (1020).
Najbolji strijelac je Valentino Jirasek sa 6 golova, 3 su dodali Janković i Brandon Katie, 2 su zabili Bryan, Kafka, Kaurin i Jozipović, a jednom su pogodili Osmanović i Cvijanović. Statistički najmanje za gol bilo je potrebno Cvijanoviću (74 minute), no kako je manje nastupao, Jirasek je na vrhu kojemu je za gol potrebno 116.8 minuta.

Iz statistike golova vidljivo je da zabijamo 1.69 golova po susretu (svakih 53.2 minute), a primamo 0.85 po utakmici (svakih 106.4 minuta). Također je zanimljivo kako smo od 22 zabijena gola, čak 15 postigli u drugom poluvremenu.

U razmacima od 10 minuta (0-10,10-20, itd.) najviše golova zabili smo od 40-45 minute, njih čak 5, a također i u posljednjih 20 minuta drugog poluvremena 70-80 (4), 80-90 (3).

Ukupno je nastupilo 23 igrača, dok se još šest našlo u zapisniku, ali nisu upisali minutažu.

Po prosjeku godina smo šesta najmlađa momčad lige sa prosjekom od 24.5 godine (najmlađi Željezničar 19.5 godina).

Kapetansku traku 8 puta nosio je Macura, 2 puta Zanetti i Jirasek, a jednom Ognjen Kafka.

Najviše žutih kartona skupio je Macura (5), a tri puta su požutili Bryan, Jirasek i Kaurin.
Na fair play tablici nalazimo se također na šestom mjestu (Hajduk je na vodećem mjestu).

izvor: NK Lipik 1925