AS obrt
Rukometni klub LiPa

Seniori nastavljaju s pobjedama; uvjerljivo pobijedili Slaviju

20.10.2019. 23:31 | 391 pregleda | Sport

Rukometaši našeg lokalnog kluba LiPa nastavljaju s pobjedama u 3. HRL Istok. Ovoga puta su u gostima bili bolji od Slavije iz Starog Petrovog 26:33 (12:13).

Compas

Utakmicu bolje otvaraju domaćini koji su na početku uspješno nametnuli samo stil igre na koji naši rukometaši nisu imali odgovor. U nekoliko navrata su imali i 3 pogotka prednosti (8:5, 11:8), ali LiPa pojačanom agresivnošću, prije svega u obrani, uspijeva okrenuti rezultat u svoju korist te poluvrijeme završiti s pogotkom prednosti (12:13).

U drugom poluvremenu se naši rukometaši uspijevaju odvojiti na 3 pogotka prednosti (15:18), ali s par grešaka dopuštaju domaćinu da se vrati u rezultatski egal. No, presudila je ipak veća kvaliteta naših rukometaša. Serijom od 5 pogodaka zaredom odlaze na 22:27 te mirno rješavaju utakmicu u svoju korist.

U redovima RK LiPa valja izdvojiti golmana Tomislava Kešćeca koji je obranio čak 5 sedmeraca te svojim obranama izluđivao domaće šutere. Uz njega je i Antun Gamberger koji je u pobjedu ugradio 9 pogodaka. Četiri pogotka su dodali David Antonić i Ivan Macura, dok je 3 pogotka postigao tercet Andrija Krucki, Petar Sommer i Alen Smiljčić. Po 2 pogotka su postigli Giuliano Bartoluzzi, Ivan Friš te Matija Šimić, dok je mladi Kristijan Paragi postigao 1 pogodak. Još su nastupali vratari Dominik Jančik i Mislav Vujatović te od igrača Pjero Dražul, Tito Krucki te Roko Major.

Sljedeće 6. kolo igra se u lipičkoj dvorani

LiPa ovom pobjedom ostaje na prvom mjestu prvenstvene ljestvice s pet pobjeda iz isto toliko susreta. U sljedećem kolu su domaćini rukometašima Tenje u lipičkoj dvorani te će pokušati nastaviti ovaj pozitivan niz. Susret će se održati u subotu, 26. listopada u 19 sati.