banner sezame okoliš
Derbi
NOGOMETNE VIJESTI

Lipik je odigrao savršenu utakmicu i izdominirao Jakšić; posebno u prvom poluvremenu!

28.04.2019. 21:36 | 506 pregleda | Sport

U sklopu 16. kola 1. ŽNL PSŽ lipički su nogometaši na svojem terenu pobijedili momčad NK Jakšić s visokih 5:0.

Matija Kulhavi

Pod budnim okom jednog od najboljih hrvatskih trenera Vjerana Simunića, koji je svoju trenersku karijeru počeo prije 25 godina upravo u Lipiku, ali i pred stotinjak pokislih i promrzlih vjernih navijača, Lipičani su odigrali utakmicu bez greške.

Uoči utakmice, održana je minuta šutnje za Martina Kovačića, bivšeg predsjednika kluba, tajnika i velikog sportskog djelatnika i zaljubljenika u nogomet, koji je ostavio neizbrisiv trag u lipičkom sportu.

Nebo se također otvorilo pred početak same utakmice i premda je bio snažan pljusak, odlično pripremljenom terenu to nije naškodilo. Već u prvih 15 minuta bilo je riješeno i pitanje pobjednika golovima Oršića, Alviža, Jiraseka i Derwicha, a ostatak utakmice je prošao u kontroli rezultata. Tek je "točku na i" u 61. minuti stavio drugim pogotkom Derwich, tako da gosti iz Jakšića nisu imali puno šansi za povratak u utakmicu.

Sljedeću nedjelju uspješnu momčad NK Lipik 1925, koja se trenutno nalazi na 4. mjestu prvenstvene tablice, očekuje gostovanje protiv NK Croatie u Mihaljevcima.

U 13. kolu 2. ŽNL zaustavljen je pobjednički niz NK Dobrovac koji je na gostovanju u Trenkovu od tamošnjeg NK Sloga izgubio s rezultatom 3:2. Za Dobrovac su golove postigli Merkaš i Popović. Croatia iz Donje Obriježi na svojem je terenu s 3:1 izgubila od Graničara iz Zagrađa. Za domaću momčad zgoditak je postigao Bahnik.

U utakmici 10. kola 3. ŽNL Slavonija iz Prekopakre je u domaćem derbiju izgubila u Marinom Selu od Jovače s 3:0, dok je u Badljevini lokalni NK Dinamo s 1:1 odigrao utakmicu s Ovčarama.

21. kolo MŽNL Slavonije i Baranje nije bilo sretno za pakrački Hajduk koji je s 1:0 izgubio u Gunji od tamošnjeg NK Jadran.