Dan PSŽ 2026 - VRH - članci i rubrike
Dan PSŽ 2026 - VRH - članci i rubrike
STK „LiPA“ - počela sezona 2016/2017 za seniore

Kadeti LiPe upisali tri pobjede, četiri seniorske ekipe po jednu pobjedu

25.10.2016. 11:50 | 1354 pregleda | Objavio: Antun Ciglenečki | Rubrika: Sport

Proteklog vikenda 22. i 23. listopada počela je natjecateljska sezona za seniore STK „LiPa“ dok su mlade nade kluba odigrale drugi krug natjecanja u Kadetskoj ligi. U trećoj natjecateljskoj sezoni seniori STK „LiPa“ se natječu s po dvije ekipe u 3. Hrvatskoj ligi-zapad i nižoj Međužupanijskoj ligi (4. liga), a prva tri kola odigrali su 23. listopada u Kutini. Kadeti kluba nastavili su natjecanje u Kadetskoj ligi te su 22. listopada u Slatini odigrali četvrto, peto i šesto kolo pri čemu su pobijedili u sva tri susreta.

U sezoni 2016/2017 u višem rangu natjecanja 3. Hrvatskoj ligi-zapad Stolnoteniski klub „LiPa“ predstavljaju dvije seniorske ekipe, LiPa i LiPa2, te također u jednu stepenicu nižem rangu Međužupanijskoj ligi (4.HL-zapad) klub ima dvije seniorske ekipe, LiPu3 i LiPu4.

Za LiPu igraju Marinko Mendeš, Zoran Markalaus i Drago Umičević, a za LiPu2 Dario Perković, Zlatko Ivanić i Zoran Hoffman. Dok za dvije ekipe u nižem rangu LiPu3 igraju Igor Sigeti, Damir Lauko, Bojan Ljevar i Marko Keć te za LiPu4 Ninoslav Lalić, Mihael Malina i Marko Slako.

Trećeligaši su u prva tri kola odigrana 23. listopada u Kutini svaki ostvarili po jednu pobjedu. U 1. kolu igrači LiPe pobijedili su Kutinu2 s 4:0 dok su igrači LiPe2 izgubili od Virovitice2 s 4:1. Međusobni susret donijelo je 2. kolo, a Perković, Ivanić i Hoffman bili su bolji od Mendeša, Markalausa i Umičevića s rezultatom 4:2 te su dva boda pripala ekipi LiPe2. U 3. kolu obje ekipe su upisale poraze, Čazma je pobijedila LiPu2 s 4:2, a Pitomača2 je bila bolja od LiPe s 1:4.

Obje ekipe koje se natječu u nižoj Međužupanijskoj ligi također su u Kutini odigrala tri kola i svaka je upisala po jednu pobjedu. U 1. kolu Sigeti, Lauko, Ljevar i Keć za ekipu Lipe3 upisali su poraz od Siscie s rezultatom 4:2, dok su Lalić, Malina i Slako iz LiPe4 bili bolji od ekipe Virovitice4 s rezultatom 4:0. Sljedeće kolo donijelo je pobjedu Sigetija, Lauka, Ljevara i Keća iz LiPe3 koji su s 4:2 pobijedili ekipu Garešnice dok je ekipa LiPe4 izgubila od Sokola sa 4:0. U 3. kolu obje ekipe su upisale poraze, Lipa3 je izgubila od Kulponga s 4:2 dok je LiPa4 izgubila od Kutine4 sa 4:1.

Budućnost STK „LiPa“ u sezoni 2016/2017 započela je s natjecanjem u Kadetskoj ligi, a nakon prva tri kola koja su odigrana tijekom rujna u Lipiku kadeti su odigrali sljedeća tri kola 22. listopada u Slatini te upisali sve tri pobjede. U 4., 5. i 6. kolo Kadetske lige nastupili su Mihael Malina, Patrik Ljevar, Kristijan Kasana, Luka Franković, Niko Kozić i Marko Slako. Pobijedili su ekipu Pitomače2 s rezultatom 5:0, ekipu Slatine s 5:0 te Bjelovar2 sa 4:1. Nakon prva tri kola kadeti STK „LiPa“ bili su na petom mjestu od 10 ekipa, a s ove tri pobjede iz sljedeća tri kola poboljšali su svoj plasman u ligi.

© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.