Jadranski 3D Kup - Finalni turnir

Kune iz Slovenije donijele po dva zlata i srebra

18.08.2015. 08:27 | 1076 pregleda | Objavio: Antun Ciglenečki | Rubrika: Sport

MUTA(SLOVENIJA) - Dobre vijesti iz susjedne zemlje proteklog vikenda donijele su pakračke Kune koje su 15. kolovoza na finalu Jadranskog 3D Kupa u Muti osvojile nove medalje. Naši streličari natjecali su se na završnom, četvrtom po redu, turniru Jadranskog 3D Kupa među konkurencijom od 139 natjecatelja iz 39 klubova iz Slovenije, Italije i Hrvatske, a postigli su dva prva, dva druga, četvrto, peto i sedmo mjesto.

fotografija preuzeta: Streličarski klub Kuna Pakrac

Na završnom turniru u Muti pakračke Kune osvojili su dva zlata i dva srebra. Međi seniorima Damir Marošević osvojio je zlato s dugim lukom, a Zoran Petrović s golim lukom. Srebrnu medalju osvojio je kadet David Huška s golim lukom te seniorka Mirela Miletić s dugim lukom. U disciplini goli luk među seniorkama Ankica Vinter bila je četvrta, a Marija Štampf peta, dok je među seniorima u ovoj disciplini Josip Šebić bio sedmi.

Ostvareni plasmani streličara na završnom turniru bodovali su se za ukupni poredak u Jadranskom 3D kupu tako da se zbrajaju bodovi prema poretku na pojedinom turniru i samo oni na kojima je postignut poredak do 10. mjesta. Pri tome je svaki natjecatelj za ukupni poredak morao je sudjelovati na najmanje tri Jadranska 3D turnira. U ukupnom poretku, nakon održana četiri turnira Jadranskog 3D Kupa, pakračke Kune osvojile su sljedeća mjesta:

Stil goli luk (BB), seniorke:
1. mjesto - Ankica Vinter

Stil dugi luk (lb), seniorke:
2. mjesto - Mirela Miletić

Stil goli luk (BB), seniori:
1. mjesto - Zoran Petrović
2. mjesto - Josip Šebić

Također su se bodovali ekipni nastupi za ukupni poredak klubova, a Kune su u poretku nakon održanog četvrtog turnira, odnosno finala, u Sloveniji osvojile 2. mjesto.

© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.