LIRA okomiti
Vistema
S NOGOMETNIH TERENA

Lipik i Dobrovac na gostovanjima odigrali neriješeno; Jovača dominirala na vlastitom terenu

25.04.2022. 10:27 | 313 pregleda | Sport

Compas

U utakmici 20. kola Međužupanijske nogometne lige Slavonski Brod – Požega, momčad NK Lipik 1925 u nedjelju, 24. travnja na gostovanju kod NK Slobodnica odigrala je susret koji je završio s rezultatom 1:1.

Nažalost nismo uspjeli  prestići NK Tomislav te zauzeti drugo mjesto na tablici. Prvo poluvrijeme je proteklo u našoj dominaciji na sredini terena uz neku polušansu. Sredinom prvog djela nakon jednog duela Jedvaj pada na pod te je izgledno da mu je nastradalo koljeno. U drugom poluvremenu nastavljamo istim ritmom no domaćini nakon brzo izvedenog prekida dolaze pred naš gol te odmjerenim udarcem u kut zabijaju pogodak te prekidaju Zanettijev niz od 6 utakmica bez primljenog gola. Nakon toga sve karte bacamo u napad i na sredini terena sudac očigledan prekršaj pred pomoćnim sucem na Pierobonu ne svira te on uz negodovanje dobija 2 žuta kartona u razmaku od nekoliko sekundi. Dugim loptama pokušavamo pred kraj s igračem manje te jednu takvu primiruje Mario Milašinović i prosljeđuje prema Jozipoviću koji pada u kaznenom prostoru te sudac Dobraš pokazuje na bijelu točku s koje poentira Milašinović. Ostaje žal za 3 boda jer smo time mogli doći Svačiću na šest bodova no idemo dalje, već u srijedu nas očekuje četvrtfinale kupa gdje gostujemo u Kutjevu te ćemo desetkovani ozljedama i kartonima tamo pokušati izboriti polufinale kupa.“, stoji u kratkom sažetku objavljenom na FB stranici NK Lipik 1925.

Lipičani se i dalje nalaze na visokom 3. mjestu prvenstvene tablice s 39 bodova, a drugoplasirani NK Tomislav iz Donjih Andrijevaca ima samo jedan bod više.

Upravo je momčad NK Tomislav u subotu izgubila na gostovanju od pakračkog Hajduka s rezultatom 2:1. Za Hajduk, koji  se nalazi na 7. mjestu tablice, golove su ostvarili Matijašević i Dietzman.

U sklopu 1. ŽNL PSŽ ekipa Nogometnog kluba Dobrovac u nedjelju gotovala je kod NK Graševina u Vetovu, a utakmica je završila s rezultatom 2:2. Za Dobrovčane su golove postigli Lovro Skender i Ivan Šahinović. Trenutno se Dobrovac s 28 bodova nalazi na 7./8. mjestu prvenstvene tablice te dijeli mjesto s NK Kuzmica.

Croatia iz Donje Obriježi na gostovanju kod NK Slaven u Gradac izgubila je rezultatom 2:0 te se i dalje nalazi 11. na tablici.

U nastavku prvenstva 2. ŽNL PSŽ, NK Dinamo iz Badljevine je na gostovanju kod Graničara iz Bučja utakmicu završio s izjednačenim rezultatom 3:3.

Jovača iz Marinog Sela, koja igra u 3. ŽNL BBŽ Jug, u nedjelju je na svojem terenu s visokih 11:1 porazila NK Dišnik iz Garešnice. Jovača je na 5. mjestu prvenstvene tablice s 35 bodova, a ovih jedanaest golova su postigli Matija Meaški (1), Josip Lengelić (1), Marko Veselovac (2x) te veteran Miroslav Mioković koji je dominirao s čak 7 ostvarenih golova.