Medianno
RK LIPA

Rukometaši poraženi u Županji, u subotu dočekuju Feniks iz Osijeka

05.04.2022. 08:39 | 298 pregleda | Sport

Propuštena je prva meč lopta za ostanak u ligi. Županja je u svojoj dvorani ostvarila uvjerljivu pobjedu 31:19 (14:8).

Compas

Premda su rukometaši RK LiPa u Županju otputovali puni optimizma i nade u pozitivan rezultat, taj optimizam se nažalost nije pretvorio u dva boda. U utakmicu su krenuli odlično te poveli sa 4:6 što je nagnalo domaćeg trenera da zove time-out. Nakon toga više ništa nije bilo kao ranije. Nisu pronalazili rješenja za čvrstu županjsku 6-0 obranu, što su domaći itekako kažnjavali u napadu te okrenuli rezultat u svoju korist. Prvo poluvrijeme je završilo s rezultatom 14:8.

Početak drugog poluvremena i dva uzastopna pogotka, stvorila su tračak nade i vjere u pozitivan rezultat, no to je bilo kratkog vijeka. Iznimno raspoloženi domaćini, praćeni punom dvoranom i izrazito bučnim navijačima, nisu našim rukometašima dopustili ozbiljnije približavanje te su na kraju još i povećali prednost na uvjerljivih 31:19.

Premda je prva meč lopta propuštena, još ništa nije izgubljeno. Već u subotu RK LiPa će tražiti toliko potrebne bodove protiv Feniksa iz Osijeka.

Izdvojite sat i pol vremena te napunite pakračku dvoranu i vodite naše momke ka pobjedi i dva boda koja život znače. Sada ste nam potrebni više no ikad.“, stoji na FB stranici Rukometnog kluba LiPa.