RUKOMETNI VIKEND

Feniks bolji od LiPe; seniorke ŽRK Lipik poražene u Petrijevcima

29.11.2021. 20:18 | 2463 pregleda | Sport

Ivan Macura

U susretu 8. kola 2. HRL Istok, rukometaši LiPe gostovali su u Osijeku kod ekipe Feniksa te ubilježili poraz 32:27 (17:14).

Početak utakmice je ubilježila igra gol za gol. Kod rezultata 6:5, Feniks radi seriju 4:0 te odlazi na velikih +5. Do kraja poluvremena, LiPa uspijeva smanjiti tu prednost na 3 pogotka zaostatka te se na odmor odlazi rezultatom 17:14.

S dva uzastopna pogotka na početku drugog poluvremena, LiPa dolazi na -1, no dalje od toga nije uspjela. Domaćini jako brzo odlaze na sigurnu prednost koja je u jednom trenutku bila i 8 pogodaka (29:21). LiPa do kraja uspijeva smanjiti rezultatski deficit na konačnih 32:27.

U oslabljenom sastavu LiPe, najefikasniji je bio Alen Smiljčić sa 7 postignutih pogodaka, dok su Dino Sadilek i Ivan Macura postigli po 5. Četiri je postigao Robert Mrkalj, Roko Major je dodao 3, dok je Matija Šimić postigao 2 pogotka. U strijelce se još upisao i Kristijan Paragi koji je postigao 1 pogodak. Još su igrali vratari Dominik Jančik, Mislav Vujatović i Dario Papušek te igrači Petar Rudolf Sommer i Domagoj Vonić.

U posljednjem kolu jesenskog dijela sezone, rukometaši LiPe dočekuju još jednu ekipu iz Osijeka, RK „Osijek 2“.

Poraz seniorki u Petrijevcima

U posljednjem kolu jesenskog dijela sezone, rukometašice Lipika su gostovale u Petrijevcima te ubilježile uvjerljiv poraz kod istoimenog domaćina rezultatom 37:22.

Vrlo oslabljene Lipičanke, nisu ozbiljnije uspjele parirati vrlo dobroj ekipi iz Petrijevaca. Rezultatski priključak su držale do rezultata 10:9, kada domaćin do kraja poluvremena radi seriju 8:2 te završava poluvrijeme s rezultatom 18:11.

U drugom poluvremenu, igra se uglavnom gol za gol, kada kod rezultata 26:21, Lipičanke upadaju u duboku crnu rupu, što domaće igračice iskorištavaju te, pomalo nestvarnom, serijom 11:1 privode utakmicu kraju. Semafor je na kraju pokazivao 37:22.

Najefikasnija u redovima Lipičanki je bila Hana Basarić s 10 postignutih pogodaka. Četiri pogotka je dodala Nina Babojelić, dok je 2 pogotka postigao kvartet Anja Mihaljević, Ela Fureš, Erna Grčević te Adriana Selihar. Još su nastupale vratarka Leonarda Pejša te igračice Lea Jurjević, Zrinka Hihlik, Božana Velebit i Josipa Grgić.

Pred seniorkama Lipika je ligaška pauza, gdje će se nastojati što bolje pripremiti za drugi dio sezone koji počinje 26. veljače.