Radio Daruvar 2
Hrvatski rukometni kup

Rukometaši LiPe plasirali se u finale Kupa regije Istok

25.11.2021. 20:59 | 276 pregleda | Sport

Rukometaši LiPe plasirali su se u finale Kupa regije Istok! Oni su u Požegi savladali istoimenog prvoligaša rezultatom 48:49 (39:39). Utakmica je riješena tek nakon izvođenja sedmeraca, gdje je pobjednik odlučen tek u 12. seriji raspucavanja.

Ivan Macura

Obje ekipe su u ovaj susret ušle oslabljene neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca. No i bez njih, utakmica je obilovala lijepim potezima, s puno trke gdje obrane i nisu baš došle do izražaja, što je vidljivo i iz rezultata. Kroz cijelu utakmicu se igralo praktički gol za gol. Jedino značajnije vodstvo je imala Požega kada je pred kraj poluvremena otišla na +4 (22:18). Međutim, naši rukometaši postižu pogodak te poluvrijeme završava s 3 pogotka zaostatka.

Preslika prvog bilo je i drugo poluvrijeme, gdje se nitko nije uspio odlijepiti kako bi si osigurao miran završetak utakmice. Utakmica završava 39:39 te se pristupa izvođenju sedmeraca, gdje su se opet uspješnijima pokazali naši rukometaši.

Nakon odigranih svih utakmica, održan je i ždrijeb, koji nam je donio gostovanje kod Spačve iz Vinkovaca, koja igra u Premijer ligi te već godinama ima zapaženu u ulogu u najvišem rangu hrvatskog rukometa te je na osnovu toga zabilježila i nekoliko nastupa na europskoj sceni.

Ekipa LiPe se okreće nastavku prvenstva i subotnjem gostovanju kod Feniksa u Osijeku.