S RUKOMETNIH TERENA

Rukometaši LiPe svladali Borovo; rukometašice poražene na domaćem parketu

08.11.2021. 12:24 | 366 pregleda | Sport

Compas

Rukometaši LiPe su u 5. kolu 2. HRL Istok savladali rukometaše Borova 30:27 (13:14). te time ostvarili prvu pobjedu u prvenstvu. Nakon pobjede u Kupu te sada ovom pobjedom, možemo reći da je rezultatska kriza napokon iza njih te je vidljivo da se dižu iz utakmice u utakmicu.

Kao što je i najavljivano, utakmica je bila vrlo neizvjesna do samog kraja. LiPa je imala otvaranje iz snova. U 14. minuti imaju vodstvo 7:3 i sedmerac za povećanje prednosti, no nažalost, ne iskorištavaju ga. To je samo jedan od tri promašena sedmerca u prvih 20 minuta igre. Nakon toga, fizički moćni gosti, dolaze u rezultatski egal te u 23. minuti prvi put prelaze u vodstvo (9:10). Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 13:14 za goste.

U drugo poluvrijeme, rukometaši LiPe ulaze kao i u prvo. Čvrsto i kompaktno u obrani te lepršavo u napadu te odmah anuliraju prednost gostiju i u 42. minuti imaju ponovno prednost od četiri pogotka prednosti (20:16). Slijedi razdoblje igre gol za gol. Borbeni gosti ne odustaju te u 57. minuti izjednačavaju rezultat na 26:26. Nakon što Mrkalj zabija za ponovno vodstvo, Mislav Vujatović brani sedmerac najboljem gostujućem igraču Radojeviću u ključnom dijelu utakmice. To je samo jedan dio infarktne završnice gdje je LiPa morala kraj dočekati s dva igrača manje u polju, no ni to ih nije spriječilo da osvoje toliko bitne bodove.  Konačan rezultat je glasio 30:27.

Uz već spomenutog Mislava Vujatovića, valja istaknuti i Dominika Jančika, koji je svojim obranama izluđivao gostujuće igrače te zasluženo nosi epitet igrača utakmice. Najbolji strijelac u redovima LiPe bio je Roko Major sa 6 postignutih pogodaka. Prati ga Robert Mrkalj sa 5. Matija Šimić, Petar Rudolf Sommer i Domagoj Vonić su postigli 3 pogotka, a 2 pogotka su djelo Andrije Kruckog, Antuna Gambergera, Ivana Friša i Alena Smiljčića. Jednom su se u strijelce upisali Ivan Macura i Kristijan Paragi. Još su nastupali Karlo Frajfogel, Marin Šimić i Dino Sadilek.

LiPa je ovom pobjedom pobjegla s dna prvenstvene ljestvice te se sada nalazi na 8. mjestu s 3 osvojena boda. U 6. kolu će put Našica, gdje će igrati protiv ekipe Nexe 2.

-----------

Dodajmo da su dječaci U-13 (2008./09.), također ove nedjelje, igrali u Našicama 4. kolo 1. HRL U-13 – regija Istok, gdje su poraženi od domaćina Nexea s visokih 34:16.

Seniorke poražene na domaćem parketu

Seniorke Lipika doživjele su još jedan trećeligaški poraz. Na svom su parketu poražene od ekipe Mikleuša rezultatom 22:27 (14:10).

Prvo poluvrijeme je bilo najbolje poluvrijeme naših rukometašica u ovoj sezoni te putokaz kojim treba ići. Obrana na čelu s vratarkom Leonardom Pejšom čvrsta, a napad raznovrstan. Takvu igru, gošće iz Mikleuša nisu mogle pratiti što je rezultiralo prednošću od 4 pogotka na poluvremenu (14:10).

No, drugo poluvrijeme je bilo čista suprotnost prvog. Gošće mijenjaju obranu, na što se naše rukometašice nisu baš najbolje snašle te brzom igrom u napadu, vrlo brzo anuliraju prednost Lipika i prelaze u vodstvo koje pametnom igrom povećavaju do konačnih 22:27.

Uz već spomenutu vratarku Leonardu Pejšu, nastupale su Ana Čičković (1), Zrinka Hihlik, Ivona Čakarić, Anja Mihaljević (2), Ana Kurić (7), Nika Čelec (2), Lea Jurjević, Adriana Selihar (2), Melani Čihak (4), Tamara Šolinc (1), Nina Babojelić, Hana Basarić (3).

Sljedeće kolo naše rukometašice gostuju kod dosad neporaženog Multinorma iz Cerne.