NK Lipik 1925. objavio je jučer na svojim stranicama da odlazi jedan od njegovih najboljih igrača. Radi se o mladom 15. godišnjaku Leonu Kaurinu koji je za vrijeme ljetnog prijelaznog perioda otišao u nogometni klub 1. HNL, Slaven Belupo iz Koprivnice.

NK Lipik ističe da je u proteklih 7 godina koliko je Leon bio dio kluba, svojim igrama i zalaganjem predvodio svoje suigrače na terenu, dok su obrane protivničkih ekipa teško pronalazile recept kako ga zaustaviti.
Navode i da je prebrojati pojedinačne Leonove uspjehe zaista teško, jer je Leon gotovo na svakom turniru nosio titulu najboljeg strijelca ili igrača. „Najviše golova postigao je u sezoni 2018/2019 kada je bio uvjerljivo najbolji strijelac lige mlađih pionira gdje je postigao 65 golova. Kada bi zbrajali sve zgoditke i asistencije u dosadašnjim nastupima nećemo pogriješiti ako bi rekli da bi ta brojka bila blizu 300.“ piše NK Lipik 1925. na svojim stranicama.
Za komentar i pogled na Leonov dosadašnji angažman u Lipiku upitali smo njegovog nekadašnjeg trenera i sadašnjeg tajnika NK Lipik 1925., Ivora Podunavca koji je Leona trenirao posljednje 4 godine.
„Leon je od kada je krenuo trenirati pokazao veliki talent za nogomet, posebno se ističu njegova brzina i vrlo dobar šut. Zadnje dvije godine nastupao je za Županijsku selekciju Požeško-slavonske županije koju su predstavljali najbolji igrači te dobne razine, a cijelu je proteklu polusezonu dok je igrao za Lipik i jednom tjedno sudjelovao u treninzima u Slaven Belupu, na kojima je pokazao da će biti vrijedan dodatak koprivničkom klubu. Uz veliku nogometnu vještinu odličan je i učenik, među najboljima u svom uzrastu, a u Koprivnici će nastaviti školovanje za farmaceutskog tehničara. Koliko je Leon dobar igrač dovoljno govori da je proteklu sezonu dok je igrao u starijim pionirima igrao i za puno starije juniore, sposoban je igrati i u napadu i u veznom redu. Nadam se da će Leon ozbiljno shvatiti sada dobivenu priliku i pokazati da je zaslužio igrati u prvoj ligi.“ rekao je Podunavac.
Podunavac je dodao i da Leon nije jedini izdanak Lipika koji je otišao u viši rang hrvatskog nogometa. I njegov suigrač Lovro Bruneta je nakon isto toliko godina u NK Lipiku, najprije otišao u pakrački Hajduk, da bi nakon Hajduka otišao stepenicu više, u Bjelovar što bi se svakako moglo protumačiti kao dobar pokazatelj kvalitetnog rada s mladima u lipičkom nogometnom klubu.
izvor: NK Lipik 1925.
© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.