

Izborna Skupština Gradskog društva Crvenog križa „Pakrac“ sazvana 25. siječnja u prostorima GDCK Pakrac odgođena je dok se ne provede nadzor iz Središnjice HCK u Zagrebu.

Uz nedavno izabranih 12 od 17 članova Skupštine GDCK Pakrac, prisutno sedam od devet s područja Grada Pakraca i pet od osam s područja Grada Lipika, koji su trebali izabrati novog predsjednika i tijela udruge sastanku su prisustvovali i predstavnici središnjice HCK u Zagrebu, Gordana Lazić-Tafra (zamjenica izvršnog predsjednika HCK), Gordana Carević (voditeljica službe za pravne i opće poslove, ljudske potencijale te koordinaciju rada društva) te njezine suradnice iz službe Stela Prskalo i Danijela Vranić, ravnatelj GDCK Pakrac Danijel Pavlović te predstavnici aktualnog upravnog odbora GDCK Pakrac, a predsjednicu Sandu Ivanović zbog spriječenosti zamijenila je potpredsjednica Ljerka Pavković.
Zamjenica izvršnog predsjednika HCK Gordana Lazić-Tafra preporučila je da se izbor novog predsjednika i tijela GDCK Pakrac održi kad se provede nadzor izbornog postupka. „Na sastanku je donesen zaključak da se odgađa današnja konstituirajuća sjednica Skupštine GCDK Pakrac zbog provedbe nadzora središnjeg ureda HCK koji razmatra mogućnosti nepravilnosti ovog izbornog postupka.“, rekla nam je aktualna potpredsjednica GDCK Pakrac Ljerka Pavković te dodala kako do provođenja novih izbora udrugu predstavlja aktualna predsjednica Sanda Ivanović i upravni odbor.
Nakon provedbe nadzora središnjeg ureda HCK moguće su dvije varijante. Jedna je izabranih 17 članova izaberu novog predsjednika i upravni odbor, a druga je da se u potpunosti provede izborni postupak odnosno da članovi GDCK Pakrac ponovno biraju devet predstavnika Skupštine s područja Grada Pakraca i osam predstavnika s područja Grada Lipika.
© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.