Ljeto je doba godine kada uz odlazak na godišnji odmor mnogi naši sugrađani koji ostvaruju dohotke željno iščekuju obavijest od Porezne uprave o isplati povrata poreza kako bi prije odlaska na ljetovanje malo "podebljali" svoj budžete za trošenje. S obzirom na ovo iščekivanje naših čitatelja provjerili smo kada će krenuti prve isplate povrata poreza obeznicima s područja Lipika i Pakraca.

Slavica Uvalić, voditeljica Porezne uprave-Područnog ureda Požega rekla nam je kako sve informacije vezane za povrat poreza građani mogu pronaći na službenim stranicama Porezne uprave RH, www.porezna-uprava.hr .
"Trenutno je Porezna uprava u fazi tiskanja rješenja te će ista u narednom razdoblju biti dostavljena poreznim obveznicima, a najkasnije do 15. srpnja 2016. Posebno ističemo da će se svim obveznicima za koje Porezna uprava raspolaže podacima, a koji ostvaruju razliku za povrat, povrati izvršavati u predviđenom roku, tj. u kolovozu. Izuzetak ce, sukladno zakonu, biti samo oni za koje se moraju prikupiti dodatni podaci kao primjerice za utvrđivanje rezidentnosti, podaci o primicima iz inozemstva ili slično.", stoji u obavijesti na stranicama Porezne uprave, Obavijest o dostavi rješenja poreznim obveznicima za koje je proveden poseban postupak utvrđivanja godišnjeg poreza na dohodak za 2015.
© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.