

Vode Lipik d.o.o. obavještava korisnike usluga javne vodoopskrbe i odvodnje kako od 1.1.2016. godine uvode naplatu zateznih kamata za kašnjenje u plaćanju računa. Na svakom mjesečnom računu bit će obračunata zatezna kamata za kašnjenje u plaćanju računa iz prethodnog mjeseca.

Vode Lipik d.o.o. putem obavijesti objavljenoj na službenim internet stranicama poduzeća pozivaju korisnike da na vrijeme podmiruju zaprimljene račune kako si zbog kašnjenja ne bi stvorili dodatni trošak, i mole da prilikom uplata vode računa da svi podaci o uplati budu ispravni (poziv na broj i dr.) i da uplaćuju točne iznose po ispostavljenom računu. Na taj način korisnici mogu biti sigurni da njihova uplata bude automatski, brzo i sigurno evidentirana u računovodstvu Voda Lipik d.o.o. "Svako odstupanje uplate od izdanog računa traži dodatnu kontrolu i ručno evidentiranje što može dovesti do kašnjenja u provedbi i neželjenog obračuna zateznih kamata.", stoji u obavijesti, a ovih dana poslane su na kućnu adresu opomene svim korisnicima usluga koji nisu uredno podmirili svoje obveze za isporučene usluge.
"Pozivamo sve korisnike naših usluga da se ne ogluše na zaprimljene opomene jer ako u zadanom roku ne podmire svoja dugovanja uslijedit će postupak iskopčanja zbog neplaćanja. Nažalost, u slučajevima kad se potraživanja ne budu mogla naplatiti redovitim putem, bez obzira na ukupni iznos dugovanja pokrenut će se postupak prisilne naplate u ovršnom postupku što nažalost znači dodatni trošak zateznih kamata, odvjetnika i javnog bilježnika na teret korisnika usluga. Podsjećamo, da je na svakom mjesečnom računu iskazano trenutno stanje podmirenih obveza, opomena je dodatno upozorenje nakon koje nažalost slijede mjere prisilne naplate.", savjetuju Vode Lipik d.o.o. svoje korisnike.
© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.