Gradonačelnik Lipika Vinko Kasana, njegov zamjenik Slobodan Katunar te predsjednik Gradskog vijeća Ivan Molnar u Multikulturalnom centru Lipik 15. prosinca podijelili su prigodne poklone roditeljima na božićnom domjenku za novorođenu djecu tijekom 2015. godine na području Grada Lipika.

„Bez djece nema ni budućnosti. Bez djece život nema smisla. Mi u Gradu Lipiku smo to prepoznali i zaista se maksimalno trudimo, ne samo riječima nego u ovim kriznim trenucima i financijski pomoći vas mlade roditelje koji ste odlučili imati djecu. Financijske potpore roditeljima za rođenje djeteta koje Grad Lipik izdvaja su u našim mogućnostima, ali naravno želimo u budućnosti da budu i više.", istaknuo je gradonačelnik Vinko Kasana te iskoristio priliku čestitati nadolazeće blagdane i izrazio novogodišnju čestitku nakon čega je zajedno s ostalim predstavnicima gradske vlasti darivao naše najmlađe sugrađane i njihove roditelje. Tijekom 2015. godine na području Grada Lipika rođeno je 54 djeteta.
Tijekom božićnog domjenka za novorođenu djecu i roditelje istaknuto je kako Grad Lipik godišnje izdvaja oko 2 milijuna kuna prema zakonskoj obvezi za sufinanciranje boravka djece u dječjem vrtiću. Postojeći uvjeti smještaja djece u vrtiću u Lipiku su dobri dok se zbog poboljšanja smještaja u Poljani priprema gradnja nove zgrade. Projektna dokumentacija i građevinska dozvola su pripremjene za kandidiranje na natječaje fondova. Grad Lipik ove godine dobio je status "Grad-Prijatelj djece". "To priznanje smo dobili nizom akcija koje provodim te koje ćemo raditi u budućnosti da bi djeci bilo što bolje.", zaključio je gradonačelnik Kasana.
© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.