Podešavanje teksta:
2. I 3. KOLOVOZA

U Dobrovcu dvodnevni turnir u čast poginulih branitelja

schedule31.07.2025. 08:50  |  visibility2.431 pregleda  |  menu_book2 min čitanja  |  folderRubrika: Vijesti  |  Objavio: Dinko Kliček

Hrvatski nogometni klub Dobrovac i ove godine organizira tradicionalni Memorijalni turnir u čast poginulim hrvatskim braniteljima Dobrovca. Turnir će biti održan 2. i 3. kolovoza na mjesnom nogometnom igralištu u Dobrovcu.  

Prije samog sportskog dijela turnira, u subotu u 14 sati, bit će održano polaganje vijenca ispred spomen-ploče poginulim braniteljima u središtu Dobrovca. Riječ je o simboličnom i dostojanstvenom činu kojim se prisjećamo najzaslužnijih sinova Domovine i njihovih žrtava koje su temelj današnje Hrvatske.

Nakon odavanja počasti slijedi sportski program koji, kao i ranijih godina, okuplja četiri nogometne momčadi: domaći HNK Dobrovac, NK Lipik 1925, NK Croatia iz Donje Obriježi i Dinamo iz Badljevine. Turnir započinje u subotu poslijepodne, u 16 sati, utakmicom između NK Lipik 1925 i NK Croatije. Drugi susret dana, između HNK Dobrovac i Dinama Badljevina, na rasporedu je u 18 sati.

Nedjeljni program rezerviran je za završne utakmice. Utakmica za treće mjesto igra se u 16 sati, dok će se finale, koje donosi borbu za naslov pobjednika turnira, odigrati u 18 sati. Naslov brani prošlogodišnji pobjednik – NK Lipik 1925.

Prošlogodišnji turnir obilježila je napeta završnica u kojoj su Lipičani slavili protiv NK Daruvar nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Treće mjesto tada je pripalo Hajduku iz Pakraca, koji je bio uspješniji od domaćeg Dobrovca. Organizatori i ove godine očekuju dobru posjećenost, fer i borbenu igru te dostojanstveno sjećanje na one koji su stradali u Domovinskom ratu.