Povodom državnog blagdana Dana državnosti danas 25. lipnja su predstavnici Grada Lipika na čelu s gradonačelnikom Vinkom Kasanom te Koordinacija udruga proisteklih iz Domovinskog rata Pakrac – Lipik položili vijence i zapalili lampione na gradskom groblju kod spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima i civilnim žrtvama Domovinskog te kod biste prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana u Lipiku. Uz molitvu odan je pijetet svima koji su svoj život položili za Hrvatsku.

U Pakracu su predstavnici Grada Pakraca i koordinacija udruga položili vijence kod spomen obilježja na RKT groblju, kod biste dr. Franje Tuđmana i dr. Ivana Šretera.
Dan državnosti obilježavamo 25. lipnja u spomen na 1991. godinu kada je Hrvatski sabor donio Ustavnu odluku o samostalnosti i suverenosti Republike Hrvatske proglašavajući Republiku Hrvatsku samostalnom i neovisnom državom.
© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.