SPORTSKI VIKEND

NK Lipik 1925 pobijedio Veliku, RK LiPa nadjačao Cestograd Ivankovo

24.09.2018. 10:32 | 931 pregleda | Sport

Tomislav Ević

U subotnjem okršaju Lipika i Velike u 1. ŽNL, u vrlo tvrdoj utakmici pobjedu je odnio Lipik s minimalnih 1:0, a utakmicu je u drugoj polovici drugog poluvremena sjajnim pogotkom odlučio Lesičak.

Dobrovac nastavlja s odličnim igrama u 2. ŽNL pobjedom od 3:0 nad gostujućom Slogom iz Trenkova, u utakmici u kojoj su potpuno dominirali terenom, a goste su deklasirali Popović s dva postignuta pogotka i Merkaš s jednim. Croatia iz Donje Obriježi izgubila je u gostima od Zagrađa. Iako je povela u prvom poluvremenu, domaćin je preokrenuo rezultat u drugom s dva pogotka i iako je Čakarić postigao izjednačujući pogodak u 90. minuti on je uz veliko prosvjedovanje gostujuće klupe poništen i bodovi su pripali domaćinu.

U okviru susreta 3. ŽNL Jovača je u nedjeljnom gostovanju kod Prekopakre također bila nadmoćnija od domaćina te su upisali visoku pobjedu od 4:1, dok je Dinamo iz Badljevine odmjerio snage s Ovčarama i u vrlo izjednačenoj i golovima bogatoj utakmici došao do boda s konačnim rezultatom 2:2.

Uz nogometna događanja ovaj vikend nastupili su i Rukometaši LiPa-e u susretu 1. kola HRL Istok, pobjedom u gostima kod Cestograda u Ivankovu. Nakon boljeg početka u prvom poluvremenu LiPa na odmor odlazi s minimalnom prednošću od 11:10, dok drugo poluvrijeme donosi malo veću neizvjesnost te nakon kratkotrajnog vodstva domaćina od tri gola razlike, rukometaši LiPa-e odličnom serijom od 10-2 dolaze do 25:20 i drže postignutu prednost do samog kraja utakmice i konačnog rezultata 27:25.

Za LiPu su igrali: Kešćec, Papušek, Macura 3, Bartoluzzi 6, Sommer 1, Šimić 3, Zerdin, Krucki 2, Paragi, Major 3, Smiljčić 7 i Vonić 2. Trener: Pipal.
U sljedećem kolu rukometašima LiPa-e protivnik će biti će biti RK Mikanovci.