Compas - lipički mjesečnik
Nogometni vikend

Lipiku pobjeda na posljednjem gostovanju u sezoni

21.05.2018. 10:46 | 806 pregleda | Sport

Nogometaši NK Lipika proteklog su vikenda gostovali u Pavlovcima kod Mladosti te su uvjerljivom pobjedom 4:0 nastavili niz pobjeda. Lipičani u posljednje četiri utakmice nisu primili pogodak te su osvojili svih 12 bodova. Osim utakmica u 1. ŽNL, ovaj su vikend igrana i posljednja kola u drugom i trećem rangu županijskog nogometa.

Hrvoje Gjulić

Veliki pobjednički niz nogometaši Lipika nastavili su na gostovanju u Pavlovcima. Iako je upisana uvjerljiva 4:0 pobjeda, mreže su u prvom dijelu mirovale, a golijadu je u 59. minuti svojim golom započeo Karlo Kligl. Pitanje pobjednika riješeno je u sljedećih desetak minuta kada Ivica Šugić s dva gola donosi prednost od 3:0. Odličnu igru u drugom dijelu potvrdio je Zlatko Osmanović golom u 78. minuti postavivši konačnih 4:0. U posljednjem kolu u Lipiku će gostovali ekipa Tim osvježenja iz Kuzmice. Domaći nogometaši pred domaćom će publikom tražiti i petu pobjedu u nizu za potvrdu 5. mjesta, a nogometašima iz Kuzmice ova utakmica neće puno značiti s obzirom na to da su ovog vikenda kod kuće izgubili od BSK-a te tako ispali iz utrke za prvo mjesto.

Požega - Dinamo V 4:1

Tablica: 1. Požega 45, 2. Kaptol 43, 3. Kutjevo 42, 4. Tim osvježenje 39, 5. Lipik 35, 6. Dinamo V 32, 7. BSK Buk 31, 8. Mladost 27, 9. Papuk 26, 10. Jakšić 23, 11. Croatia 18, 12. Slaven 3

Natjecanje u 2. ŽNL došlo je do svoga kraja. U posljednjem ovosezonskom kolu ekipa Dobrovca upisala je pobjedu pred domaćim navijačima protiv Hrvatskog Dragovoljca rezultatom 4:3 te tako zauzela 4. mjesto na prvenstvenoj tablici. Uspješna je bila i druga ekipa i našeg područja. Croatia je na svom terenu u Donjoj Obriježi nadigrala Slogu rezultatom 4:0 te se tako popela na 7. mjesto na tablici. Prvak 2. ŽNL su Sulkovci koji su u zadnjoj utakmici u međusobnom dvoboju savladali Graničar iz Zagrađa te tako zasjeli na prvo mjesto te uzeli naslov.