ZiviSlobodnoPijKaoGrof
Sportski vikend

Lipik uvjerljivo, gužva na vrhu tablice

07.05.2018. 09:00 | 786 pregleda | Sport

Nogometaši Lipika upisali su pobjedu drugi vikend zaredom te se tako popeli na 6. mjesto na tablici 1. Županijske nogometne lige. Rukometašice su uvjerljivo izgubile u Osijeku u posljednjem ovosezonskom kolu.

Hrvoje Gjulić

Nogometaši NK Lipika 1925 u nedjelju su gostovali u Gradcu kod posljednjeplasiranog Slavena. Naši nogometaši nastupili su u najjačem sastavu pa bi sve osim pobjede bilo veliko iznenađenje. Otpor domaće ekipe već je u 3. minuti slomio Valentino Jirasek, a pitanje pobjednika bilo je riješeno u prvom poluvremenu golovima Ivice Šugića u 11. i 41. te Josipa Jozipovića u 31. minuti. U drugom dijelu trener Tomislav Kužilek dao je priliku mlađim igračima, a konačnih 5:0 u 80. minuti postavio je Josip Galko. NK Lipik 1925 ovom je pobjedom iskoristio poraz Mladosti od Kaptola te se popeo na 6. mjesto na tablici s 29 bodova.
Do kraja prvenstva ostala su tri kola, a stanje na vrhu tablice ne može biti zanimljivije. Kutjevo je pred odigravanje ovog kola bilo prvo na tablici s 3 boda prednosti, ali subotnjim porazom u Kuzmici kod Tim osvježenja zakomplicirali su situaciju na tablici. Ovdje moramo spomenuti i pobjedu Požege nad Papukom te Kaptola nad protiv Mladosti. Rezultati iz te tri utakmice donijele su nesvakidašnju situaciju na vrhu tablice. Tim osvježenje, Kutjevo i Požega su izjednačeni na vrhu s 39 bodova, a četvrtoplasirani Kaptol ima 37. Uz takvu situaciju, očekuju nas iznimno zanimljiva posljednja tri kola gdje će se četiri ekipe boriti za vrh i promociju u Međužupanijsku ligu Slavonije i Baranje.

Croatia - BSK 1:1

Tablica: 1. Tim osvježenje 39, 2. Kutjevo 39, 3. Požega 39, 4. Kaptol 37, 5. Dinamo Vidovci 32, 6. Lipik 29, 7. Mladost 27, 8. BSK Buk 25, 9. Jakšić 20, 10. Papuk 20, 11. Croatia 18, 12. Slaven 3

U sklopu 2. županijske nogometne lige Dobrovac je na svom terenu ugostio ekipu Omladinca koja je do ovog kola bila vodeća ekipa prvenstva. Iako su Dobrovčani vodili rezultatom 2:0, na kraju su ispustili pobjedu te remizirali 2:2. Croatia iz Donje Obriježi je na svom terenu ugostila Graničara iz Bučja te izgubila rezultatom 1:0. Ovim rezultatima obje ekipe s lipičko-pakračkog područja ostale su na istim pozicijama na tablici kao i prije odigravanja ovog kola. Dobrovac je na četvrtom mjestu s 24, a Croatia na 7. s 19 bodova.

Rezultati, 2. ŽNL, 16. kolo
Dinamo (R) - Sloga 2:1
H. Dragovoljac - Graničar (Z) 0:1
Sulkovci - Kamen 1:0
Dobrovac - Omladinac 2:2
Croatia - Graničar (B) 0:1

Tablica: 1. Graničar (Z) 30, 2. Omladinac 29, 3. Sulkovci 27, 4. Dobrovac 24, 5. H. Dragovoljac 22, 6. Sloga 20, 7. Croatia 19, 8. Dinamo (R) 18, 9. Graničar (B) 18, 10. Kamen 15

Rukometašice uvjerljivim porazom završile sezone

Rukometašice ŽRK Lipik su na gostovanju u Osijeku uvjerljivim porazom završile ovosezonsko natjecanje u 3. HRL Istok za žene. U gostima kod Olimpije izgubile su rezultatom 32:13 te tako ostale na 9. mjestu prvenstvene ljestvice s 10 bodova iz 18 utakmica. Rukometašice Olimpije su eventualnom pobjedom tražile mogući uspon na prvo mjesto, no za tom im je bio potreban poraz Darde kod posljednjeplasiranog Mikleuša koji ne na kraju ipak nije dogodio.