AS obrt
Rukometašice izgubile na domaćem terenu, nogometaši u gostima

Rukometašice Ivankova odnijele dva boda, dvoboj u Velikoj u drugom planu zbog suđenja

09.04.2018. 09:30 | 507 pregleda | Sport

Tijekom proteklog vikenda igrane su utakmice 3. Hrvatske rukometne lige Istok za žene te 1. Županijske nogometne lige Požeško-slavonske županije. Klubovi iz Lipika nisu bili uspješni.

Hrvoje Gjulić

U izravnom dvoboju za 8. mjesto na prvenstvenoj tablici 3. Hrvatske rukometne lige Istok za žene rukometašice ŽRK Lipika su na domaćem terenu rezultatom 22:19 izgubile od gošći iz Ivankova. Ovim porazom, rukometašice su pale na devetu poziciju s 8 bodova u 14 utakmica. Do kraja natjecanja ostalo je još četiri utakmice, a pred posljednjim Mikleušom naše rukometašice imaju 4 boda prednosti. U subotu, 14. travnja u Lipik dolazi četvrtoplasirana Slavonka.

Dvoboj u Velikoj zasjenjen suđenjem

Nogometaši NK Lipika 1925 u nedjelju su gostovali u Velikoj gdje ih je ugostio NK Papuk (bivši Kamen Ingrad). Iako su naši nogometaši na gostovanja otišli bez nekoliko važnih igrača, očekivali su povoljan rezultat. No, domaćin je poveo u 30. minuti preko Kljajića, a nade u preokret utihnule su u 43. minuti kada Filip Kligl dobiva crveni karton. Kljajić je za Papuk zabio i u 79. minuti, a Željko Popović je u drugoj minuti sudačke nadoknade postavio konačnih 2:1.

“Ponovno lakrdija u režiji sudaca. Gospodin Mamić je uništio utakmicu. Zaista ne volim i ne želim pričati o suđenju ali sam prisiljen. Nakon Kutjeva nisam želio spomenuti grešku kojom smo oštećeni, ali ne vrijedi nam šutjeti jer postajemo robovi ovakvih likova. Naš je igrač zasluženo dobio crveni karton, i ja bih mu ga dao, ali stvar je da prije toga igrači Papuka dva puta udaraju šakom naše igrače za što nisu dobili niti javnu opomenu. Na to je moj igrač reagirao jednako nesportski i dobio crveni karton. Napokon smo dočekali zanimljivu ligu s 5-6 stvarno dobrih momčadi, momčadi koje treniraju, rade, bore se i onda se ovakvi suci umiješaju i sve pokvare. Moji dečki treniraju 4 puta tjedno, radili su po kiši, snijegu, hladnoći i onda nam se ovako vrati. Svi volimo pobijediti, ali mi nikada nije bio problem izgubiti kada je netko bolji ili kada je sretniji ali kada o pobjedniku odlučuju igrači. Nakon Kaptola sam bio sretan, bila je sjajna utakmica iako smo izgubili, ali nakon ovoga sam ogorčen. Sudačka organizacija je najlošija karika našeg nogometa, ovo doista nema nikakvog smisla, svi skupa polako gubimo volju. NK Lipik je dobro organiziran klub, trudimo se biti što bolji u svim segmentima, ulažemo ne mali novac, a ovakva suđenja će nam rastjerati i odrasle i djecu od nogometa. O samom nogometu danas u Velikoj nema smisla pričati.“, rekao je trener Tomislav Kužilek u razgovoru za sportalo.

Slaven - Mladost 0:3

Tablica: 1. Požega 33, 2. Kutjevo 30, 3. Tim osvježenje 30, 4. Dinamo (V) 25, 5. Mladost 24, 6. Lipik 23 (...)

Dobrim igrama nastavljaju i igrači Dobrovca. Oni su na svom terenu ovog vikenda slavili protiv Dinama iz Rajsavca rezultatom 4:1. TIme su iskoristili loše rezultate vodećih ekipa na tablici te s 20 bodova dijele drugo mjesto uz četiri boda zaostatka za vodećim Omladincom koji je odigrao 1:1 kod kuće protiv Kamena. Dobrovčanima je pomogla i odlična igra Croatie iz Donje Obriježi koja je rezultatom 4:1 dobila Sulkovce, još jednog konkurenta za vrh tablice.