AS obrt
Sportski vikend iza nas

Nogometaši izgubili u Kaptolu, rukometašice uvjerljive

19.03.2018. 12:02 | 629 pregleda | Sport

Tijekom vikenda koji je iza nas aktivni su bili lipički sportaši. NK Lipik 1925 je u sklopu 12. kola 1. ŽNL izgubio na gostovanju u Kaptolu rezultatom 2:1, dok su rukometašice iz ŽRK Lipik na domaćem terenu uvjerljivo, rezultatom 29:22, bile bolje od ŽRK Josipovac - Višnjevac.

Hrvoje Gjulić

NK Lipik 1925 je na teško gostovanje u Kaptol otišao oslabljen brojnim izostancima. Domaćin je poveo već u 9. minuti susreta golom iz jedanaesterca, a na izjednačenje smo morali čekati do 23. minute utakmice kada mrežu domaćina pogađa Valentino Jirasek. Do isteka prvih pola sata utakmice domaćinu je suđen još jedan penal, no fantastičnom obranom istaknuo se Roberto Zanetti. Do kraja utakmice gledali smo izjednačen dvoboj i kada se činilo da će klubovi podijeliti bodove, igrači Kaptola su u posljednjim trenucima utakmice pogodili za pobjedu i ostanak sva tri boda u Kaptolu.

Iako smo izgubili ja ne mogu biti nezadovoljan, moji dečki su dali sve od sebe, odigrali odlično, a nekada jednostavno protivnik bude jednako dobar. Oni su stvarno odlična momčad, iskusna, kvalitetna na svim pozicijama. Na kraju se utakmica prelomila na njihovu stranu možda i zbog našeg neiskustva.”, rekao je trener NK Lipika 1925 Tomislav Kužilek za sportalo.

Lipik je ovim porazom pao na 4. mjesto ljestvice 1. ŽNL, a prestiglo ih je upravo Kutjevo. Iza Lipičana je Tim osvježenje s 2 boda manja, ali i utakmicom manje s obzirom na to da je utakmica u Kuzmici protiv Papuka odgođena zbog lošeg terena.

Tim osvježenje - Papuk -odgođeno-

Tablica: 1. Požega 27, 2. Dinamo (V) 25, 3. Kutjevo 21, 4. Lipik 20, 5. Tim osvježenje (-1) 18, 6. Mladost 18 (...)

Rukometašice uvjerljive na svom terenu

U sklopu 12. kola Treće hrvatske rukometne lige istok za žene, rukometašice ŽRK Lipik su na svom terenu, u sportskoj dvorani u Lipiku bile bolje od RK Josipovac-Višnjevac rezultatom 29:22. Na poluvremenu utakmice bilo je izjednačeno (13:13), a neizvjesno se nastavilo i u nastavku kada je na semaforu stajao rezultat 19:19, no u posljednjem dijelu utakmice rukometašice Lipika su pojačale tempo te upisale uvjerljivu pobjedu.

Ovom pobjedom lipičke rukometašice su napredovale na ljestvici za jednu poziciju, preskočivši upravo svoje ovotjedne protivnice, te se sada nalaze na 7. mjestu s 8 bodova.

Najefikasnija kod domaćina bila je Ivana Kozić sa 7 pogodaka dok je goste predvodila Megan Rusić sa 16 golova.

ŽRK Lipik - RK Josipovac-Višnjevac 29:22
Tihana Vondrak, Ana Čičković (3), Erna Grčević (2), Anja Mihaljević (5), Vedrana Vondrak (4), Josipa Bogožalec, Marija Horvat (1), Lorena Demartini (4), Ela Fureš (2), Leonarda Pejša, Ivana Kozić (7), Tamara Šolinc (1).