Navijači nosili ŽRK Lipik do druge pobjede

20.11.2017. 08:38 | 611 pregleda | Sport

U sedmom kolu 3. HRL ISTOK za žene, naše rukometašice neočekivano su slavile protiv ekipe iz Darde koja je do ovog kola bila drugoplasirana ekipa u ligi.

Ivor Podunavac

Pred stotinjak gledatelja, utakmica se igrala gol za gol do sredine prvog poluvremena kada se Darda odvaja na tri pogotka razlike. Tada se budi publika i maksimalno motivira domaće rukometašice koje do poluvremena poravnavaju rezultat.Drugo poluvrijeme Lipik odlazi na prednost od četiri pogotka razlike, ali nakon crvenog kartona Ivane Kozić gošće smanjuju rezultat. Ipak do potpunog preokreta nisu uspjeli doći, pa je krajnji rezultat bio 25-24.

Najviše pogodaka postigla je Vedrana Vondrak (7), Ivana Kozić (6), Lorena Demartini (4), Ana Čičković (3), Erna Grčević (2), Tamara Šolinc (2), Ela Fureš (1), a još su nastupile Marija Horvat i Leonarda Pejša.

Rukometaši su u nedjelju u Pakracu ugostili ekipu Brod iz Slavonskog Broda. Unatoč vodstvu kojeg su držali tijekom prvog poluvremena, do kraja utakmice nisu izdržali ritam gostiju te su poraženi rezultatom 24-28.