J. S. BACH: tri sonate i tri partite za violinu solo
Banner Mirisi Božića 2017
SPORTSKI VIKEND

Lipik propustio preuzeti vrh 1. ŽNL

06.11.2017. 09:00 | 468 pregleda | Sport

Prva županijska nogometna liga bliži se kraju, a čini se da ekipe iz vrha jedva čekaju prvenstvenu pauzu.

Ivor Podunavac

Nogometni klub Lipik 1925 na svom terenu upisao je poraz od Mladosti iz Pavlovaca s 3-1. Na veoma teškom terenu za igru, gosti vrlo rano dolaze u vodstvo, a Lipičani unatoč posjedu ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti gostujućem vrataru. Pred kraj prvog poluvremena Podunavac je srušen u šesnaestercu, ali Oršić ne iskorištava priliku s 11metara.

Drugo poluvrijeme Lipik je bio s više šansi izglednih po gol, ali opet iz kontre gosti odlaze na 2-0. Dvije minute prije kraja Tomislav Oršić iz slobodnog udarca postiže svoj deseti gol ove sezone i vraća nadu domaćinu, ali u zadnjoj minuti susreta gosti iskorištavaju jedanaesterac  i odnose tri boda u Pavlovce.

Kiks Lipika nisu iskoristili Požežani i Kutjevčani, Požega je izgubila u Vidovcima s 5-2, a Kutjevčani su nakon vodstva od 3-0 protiv Kaptola, izgubili s 4-3.

Do kraja polusezone ostalo je još jedno kolo, u kojem Lipik ide na teško gostovanje u Kuzmicu.

Hajduk iz Pakraca gostovao je u Otoku i nakon vrlo dobre igre  u prvih 60 minuta, ipak je izgubio s visokih 5-1. Strijelac je bio Boris Prohaska.

Trenutno imaju 7 bodova i nalaze se na 14.mjestu MŽNL Slavonije i Baranje.