J. S. BACH: tri sonate i tri partite za violinu solo
Silver Pakrac Banner
Sportski rezultati

Loš sportski vikend naših klubova

16.10.2017. 09:29 | 724 pregleda | Sport

Uz nogometne utakmice, ovaj vikend su s prvim domaćim utakmicama u prvenstvu krenuli rukometaši i rukometašice.

Ivor Podunavac

Derbijem Požege i Lipika stvari su krenule loše. Lipik je na gostovanje otišao bez trojice prvotimaca - Šimunovića, Podunavca i Karla Kligla, a plan trenera da što duže sačuvaju pozitivan rezultat, pao je u vodu kada je sudac Hrmić u 29.minuti dosudio kazneni udarac za Požegu kojeg su i realizirali. Početkom drugog poluvremena Požega povisuje na 2-0 i  s tim rezultatom završena je utakmica.

Unatoč ovom porazu, Lipik je ostao na prvom mjestu prvenstvene ljestvice.

Dobrovac je gostovao kod drugoplasiranog Omladinca iz Čaglina. U utakmici bez puno prilika, domaćin je iznudio jedanaesterac iz veoma sumnjive situacije, kojeg su pretvorili u pogodak. Taj zgoditak je bio jedini pogodak na utakmici, tako da su Dobrovac i Omladinac zamijenili mjesta na tablici.

Croatia iz Donje Obriježi napokon je slavila, a tri boda donijeli su iz Bučja. Svladali su domaći Graničar s 2-1. Strijelci su bili Špelić i Giacometti.

U 3. ŽNL, Poljana je slavila u gostima kod Dinama iz Badljevine s 3-2. Strijelci za Poljanu bili su Josip Vuković 2 i Luka Kos.

Slavonija je izgubila u Ovčarama 3-2. Golove su postigli Čakarić i Kotorac.

Jovača je s visokih 7-1 izgubila u Eminovcima.

Od osam ekipa koji se takmiče u ovoj ligi, naši klubovi zauzimaju četiri posljednje pozicije.

Hajduk iz Pakraca u MŽNL Slavonije i Baranje ostvario je prvu pobjedu nakon osam kola. Na svom terenu svladali su Vihor iz Jelisavca s 3-2. Golove su postigli Krenek, Cerovečki i Ivan Šugić.

Rukomet

Rukometni vikend otvorile su u petak rukometašice porazom od mlade ekipe Osijek 2. Izgubile su 22-25.  Devet pogodaka postigla je Ivana Kozić, Vedrana Vondrak 5, po tri Ana Čičković i Ana Kurić, jedan Ela Fureš i Tamara Šolinc.

Rukometaši su igrali županijski derbi protiv Požege. Naši igrači dobro su krenuli u utakmicu te su u dvadesetoj minuti imali prednost 11-7.  Nakon toga, spremniji gosti okreću utakmicu i slave s visokih 34-23. Posebno se istaknuo Alen Smiljčić s 10 pogodaka, po 3 su zabili Hlapović, Vonić i Lucić, po jedan A.Krucki, Bartoluzzi, Sommer i Macura.