Lipik i Dobrovac startali pobjedama

04.09.2017. 10:41 | 830 pregleda | Sport

Ako se po jutru dan poznaje, ovo bi mogla biti odlična sezone za klubove s lipičkog područja.

Matija Kulhavi

Lipičani su u subotu svladali vrlo jaki Kaptol rezultatom 2-1. Unatoč kiši koja je padala gotovo dva dana, teren je bio dobar za igru te je Lipik nakon početne nervoze preuzeo konce igre i sredinom prvog poluvremena poveo pogotkom Osmanovića nakon udarca iz kuta. Nakon toga Jozipović pogađa stativu, a uskoro gosti izjednačavaju također pogotkom nakon kornera.

Drugo poluvrijeme, gosti padaju sa snagom, dok domaći dečki nastavljaju istim ritmom. Poslije mnogobrojnih promašaja naših igrača, Galko visoko skače u šesnaestercu, nakon čega ga golman ruši i dosuđuje kazneni udarac. Siguran realizator bio je Tomislav Oršić. Preko Jozipovića u zadnjim minutama pobjeda je mogla biti i uvjerljivija, ali je gostujući golman bio siguran.

Sljedećeg vikenda Lipičani gostuju u Buku, koji je u prvom kolu svladao ekipu Kutjeva s 1-0.

U lokalnom derbiju 2.ŽNL, Dobrovac je svladao Croatiu iz Donje Obriježi s 1-0.

Teren je također bio dobar za igru, ali momčadi su više bile koncentrirane na obrambene zadatke pa nismo vidjeli puno prilika. U jednoj od njih, nakon ubačaja iz kuta najbolje se snašao Luka Visković i donio Dobrovčanima prve prvenstvene bodove.