Motocross utrka Bljesak 2017
9. kolo 3.HRL-Istok (ž)

Drugom utakmicom u tri dana rukometašice Lipika završile polu-sezonu

05.12.2016. 12:18 | 990 pregleda | Sport

Susretom 9. kola 3.HRL-Istok odigranom 4. prosinca u školsko-sportskoj dvorani u Lipiku igračice ŽRK „Lipik“ završile su jesenskim dio natjecanja i oprostile se od domaće publike do početka proljetnog dijela. Gostovale su jesenske prvakinje lige, ŽRK „Osijek 2“, koje su pobjedom opravdale ovaj naslov u utakmici u kojoj su Lipičanke pružile dostojan otpor jačim protivnicama. Susret između ŽRK „Lipik“ i ŽRK „Osijek 2“ je završen rezultatom 26:36 (11:17).

Antun Ciglenečki

Najbolja na utakmici bila je Ivana Kozić s čak 13 golova na kojoj gostovanje u Vinkovcima gdje su Lipičanke igrale dva dana ranije gotovo nije ostavilo traga. Podsjećamo, tada je Vinkovčankama zabila 10 golova.

Zadnje kolo u jesenskom dijelu cure su odigrale protiv ekipe vodećeg Osijeka 2. Nakon dobro odigrane utakmice u Vinkovcima dva dana ranije cure su odigrale solidnu utakmicu, iako se umor dobrano osjetio. Pogotovo u obrani u kojoj su cure malo „štekale“. Iako su gošće objektivno bolji sastav u punom treningu, djevojke su mogle i bolje od 11:17 s koliko se otišlo na poluvrijeme. Naime, ponovno su naše cure pogodile 3-4 puta okvir gola dok su s druge strane bile malo tromije u obrani. Također se četiri puta u prvom dijelu lopte odbijaju od odlične golmanice Pejše, ali lopte na crti kupe i zabijaju igračice Osijeka. Iako smo očekivali veće probleme u drugom poluvremenu, cure su odigrale odlično, čak su imale i dvije kontre desetak minuta prije kraja da uđu u neizvjesnu završnicu. No, promašujemo kontre te dobivamo isključenje Kozić u 56. minuti nakon kojeg smo se izdušili i gošće na kraju odlaze na +10 razlike.“, rekao je trener Dean Nagy te dodao kako su svi zadovoljni s učinkom na polu-sezoni.

Vidljivo je da se cure mogu nositi sa svima. Dapače šteta je loše odigranih utakmica s direktnim konkurentima za sredinu tablice. Osnovni problem kluba je mali igrački kadar što dovodi do problema na utakmicama i pogotovo na treninzima, ali raduje naznaka povratka nekoliko bivših igračica kao i učestale pobjede mlađeg sastava koje dominiraju u svojim godištima.“, dodao je Nagy.

Pripreme za drugi dio sezone započinju 17. siječnja 2017. kada će se radu seniorske ekipe priključiti i mlađe djevojke.

Za ŽRK „Lipik“ nastupile su vratarke Pejša i Zanetti-Pleša te Čičković, Kurić(1), Vondrak(4), Balen, Demartini(4), Fureš(2), Kozić(13) i Šolinc(2).